Архів дописів | ‘Некатегоризовано’

Піон деревовидний прикрасить вашу садибу

Квіти цієї півонії напрочуд гарні та духмяні. Вони не бувають махровими, але забарвлення різне: рожеві, білі, бузкові. Деякі сягають у діаметрі 25 см. На кущі їх може бути до двадцяти великих квіток відразу. Ця напівкущова півонія має здерев’янілі пагони, які через два-три роки відмирають, та з кореня виростають нові. Тому, розпушуючи ґрунт, будьте обачними, щоб не зрізати “діток”.

Розмножують півонію деревовидну насінням і вегетативно – розділенням куща. Підкопують корінь разом зі стеблами живця. Молоді пагони з корінцями пересаджують в інше місце. Для цього беруть не менше 5-6 пагонів з листям і бруньками та 3-4 корінцями довжиною до 20 см. Зрізи на корінні присипають попелом. Півонія деревовидна полюбляє підживлений ґрунт, сонячну ділянку або напівтінь. На зиму кущ півонії підгортають землею або присипають торфом шаром до 25 см (неподалік дерев). На одному місці може рости вісім-десять років. Навесні – розпушують, звільняючи прикореневі пагони від ґрунту.

Коментарів немає


Викопуємо гладіолуси

Оскільки, як відомо, ці квіти не зимують у відкритому ґрунті, важливо їх вчасно викопати і покласти на зберігання. У сортів раннього та середнього терміну цвітіння бульбоцибулини дозрівають протягом 30-40 днів після того, як відцвітуть або зрізають суцвіття, у пізніх сортів – 45-50днів. Тому, зрозуміло, першими викопують ранні та середні, а пізніше – пізні сорти гладіолусів. Найперше поспішають з викопуванням темних (вишнево-червоних, фіолетових) і лавандово-блакитних сортів, бо вони швидше втрачають природний імунітет до грибкових хвороб. Для зберігання з бульбоцибулин зрізають стебла, залишаючи пеньки. Протягом тижня бульбоцибулини підсушують при температурі 25-30 градусів і хорошій вентиляції. Після чого очищають від залишків землі, старих коренів, відокремлюють від бульбобруньок, що утворилися біля нової бульбоцибулини. Зберігають до весни у приміщенні при температурі 3-5 градусів і відносній вологості 60-70%. Бажано через 10-15 днів після того, як гладіолуси відцвіли, підживити їх сірчанокислим калієм (20 г/м2). Це сприятиме доброму дозріванню бульбоцибулин.

Коментарів немає


Ешольція

Самосівом розмножуються багато декоративних квітів, і сіянці з’являються у тих      місцях, де є для цього відповідні умови. До таких квіткових рослин відносять  дзвіночки, фіалки, лакфіоль і ешольцію каліфорнійську, що останнім часом так  активно заполонила наші квітники.

На сонячних місцях із теплим піщаним ґрунтом ця рослина почувається найкраще.  Лише одного разу потрапивши в сад, ешольція вже не потребує, щоб її висівали кожного року в квітні або під зиму. Але переносити рослину на краще місце не варто – у неї стержневий корінь, що не любить пересаджування.

Коментарів немає


Сторінка 1 із 3123