Хризантема, на думку астрологів, символ зодіакального знаку Терезів, які урівноважують все навкруги. Отже, ця квітка допоможе вам налагодити стосунки з домашніми і створити атмосферу гармонії в домі.

При всій своїй красі хризантема – квітка трохи сумна, адже вона є провісницею осені. Але одночасно це справді героїчна рослина. Хризантеми прикрашають сад майже до першого снігу, з останніх сил утримуючи пам’ять про літо, що вже минуло.
У світі існує близько 150 видів хризантем, але всі вони походять від двох видів:  індійської дрібноквіткової і китайської крупноквіткової. Крупноквіткові ми зустрічаємо переважно у букетах, у нас взимку їх виводять у теплицях, а ось дрібноквіткові, морозостійкі, квітнуть до холодів і в наших садах.

Як кімнатні рослини хризантеми приживаються прекрасно. При вирощуванні в горщиках хризантема досягає висоти 25-30 см. Рослина радуватиме вас багато років, якщо поставити її у прохолодне приміщення (близько 10- 15°С). При більш високій температурі цвітіння буде нетривалим.

Хризантема любить світло, але в найспекотніші години її варто притінити від прямого сонячного проміння. Полив їй подобається рясний – ґрунт повинен бути постійно вологий, але не дуже мокрий. Коли зав’язуються бутони і хризантема цвіте, можна застосувати так званий “сухий полив”:  поверхнево розрихлюйте ґрунт, періодично підгортаю¬чи кущики. До ґрунту хризантеми невибагливі. Щоб ваш кущик був пишніший, а пагінці не оголювалися, їх потрібно підрізати і прищеплювати.

Крім нас, хризантему дуже люблять павутинний кліщ і тля. Для профілактики рослину потрібно обприскувати настоянкою часнику: 250-300 г потовченого часнику настоюють 5-7 днів у темному місці, а потім розводять водою (6-10 г концентрату на 1 літр води).

Після того як хризантеми відцвітуть, вони повинні відпочити. Зріжте стебла із зів’ялими суцвіттями і зменшіть полив. Через 3-4 тижні рослини повернуться до активного життя.