Камелія – це вічнозелена рослина родини чайних. Камелія може рости як удома у горщику, так і в саду. Рослина чудова у будь-яку пору року завдяки своїй блискучій і щільній кроні з листя. Але найгарніша вона у період цвітіння. Тож тепер сприятливий час, аби придбати камелію — рослину, яка за правильного догляду тішитиме око розкішними квітами всіх відтінків червоного або білого кольорів із січня по квітень. Температура

Взимку температура у кімнаті, де ростиме камелія, має бути не вищою за 18 градусів. Вазон не повинен стояти під прямим сонячним промінням —тоді камелія утворить пуп’янки і зацвіте. Якщо температура буде вищою, рослина може скинути пуп’янки, а квіти стануть не такими декоративними.

Поливання й підживлення

Поливати камелію слід тільки м’якою, відстояною водою і дуже економно. Достатньо, аби грунт був трішки зволоженим. Тривалого застою вологи рослина не переносить — загниває коріння. Крім того, її потрібно обприскувати. Починають підживлювати камелію з початку її цвітіння і аж до липня. Після того, як рослина відцвіте, її треба підживлювати кожні чотири тижні.

Вологість повітря

Камелія любить дуже вологе повітря, тому горщик із рослиною можна поста вити на піддон зі змоченою галькою. Якщо повітря у кімнаті сухе й тепле, листя рослини потрібно обприскувати так, аби вода не потрапляла на пуп’янки. Інакше квіти вкриються плямами.

Пересаджування та обрізування

Рослину пересаджують раз на рік після цвітіння. Для цього найкраще підходить спеціальна грунтосуміш і добрива для рододендронів. Пересаджують камелію навесні, паралельно обрізуючи пагони для кращого розгалуження. Якщо рослину не обрізати, вона розростеться і набере форми куща. Зрізати потрібно лише прив’ялі квіти та пагони. Відкладати обрізування не можна, бо невдовзі після цвітіння починають закладатися нові пуп’янки, а пізнє обрізування може знищити всі квіти наступного року. Суміш для пересаджування має складатись із торф’яної, дернової, листової землі й піску (2:1:2:1) та якісного дренажу.

Цвітіння

 

Чим розгалуженіший і краще сформований кущик, тим ряснішим буде цвітіння. Якщо на пагонах утворилося кілька пуп’янків, то краще зрізати менш розвинені, залишивши один-два на кінці кожного пагона. Після такого проріджування пуп’янки, що залишилися, менше опадають, а квіти з них є більшими.

Розмноження

Камелію розмножують насінням, живцями і щепленням. Насіння висівають у п’ятисантиметрові горщики по одному. Коли у сіянців з’явиться два листочки, їх пересаджують у більші горщики. Але варто пам’ятати, що при розмноженні насінням можуть втратитися ознаки сортів, тому для їх збереження камелію краще розмножувати живцями. У січні та липні у рослини зрізають 6 — 8-сантиметрові верхівкові живці, на яких повинно бути від 3 до 5 розвинених листочків. Живці саджають у посудину зі сумішшю рівних частин торфу і піску й тримають при температурі 20 градусів, їх необхідно регулярно обприскувати і поливати. Коли живці пустять коріння, їх пересаджують у горщики діаметром не менше 7 см у субстрат із торф’яної, листової, дернової землі та піску (2:2:1:1). Найкращими живцями стануть ті, які матимуть колір зелених оливок. Якщо камелія вкорінюється погано, її можна розмножувати щеп¬енням. Роблять це в січні, використовуючи розвинені бруньки з верхівки пагона.

Можливі труднощі

• Опадають пуп’янки, листя набуло бурого відтінку—занадто кислий грунт.

• На листі з’явились коричневі плями — це сонячні опіки.

• Опадає листя — камелії бракує вологи.

• Рослину може уражати павутинний кліщ.

Щоб довше цвіла

Якщо хочете затримати або пересунути в часі цвітіння камелії на пізніший термін, вазонок із рослиною слід поставити у темне приміщення з темп¬ратурою 7 — 8 градусів. А за 2 — 2,5 тижня до бажаного цвітіння рослину розмістити у світлому теплому місці й рясно полити. Як розрізнити бруньки камелії.Листові бруньки легко відрізнити від квіткових за формою: листові мають довгасту тонку і загострену форму. Квіткові — округлу і потовщену.