Королеву квітів люблять усі. Тому вчені й винайшли карликові сорти троянд, які тішать нас майже цілорічним цвітом у горщиках у будинку.

Кімнатна троянда, якщо порівнювати зі садовою, виглядає так само, лише менша за розміром. Адже в домашніх умовах вирощують гібридні карликові троянди, бо звичні нам рослини мають занадто довге коріння, а тому не можуть рости у горщиках.

Крім того, що красива, кімнатна троянда має ще й цілющі властивості, приміром, її аромат лікує нервові розлади, також варто нюхати квіти при захворюваннях легенів. Ефірна олія з пелюсток троянд стимулює нервову й імунну системи, діє омолоджувально. Допомагає загоєнню ранок на слизових оболонках. Водний екстракт з пелюсток троянд помічний при лущенні, подразненні чи невеличких запаленнях шкіри.

Отож навчимося її доглядати.

Пересаджування лише за потреби

Якщо ви придбали кімнатну троянду в магазині чи вам її подарували, ні в якому разі не пересаджуйте її одразу. Нехай рослина протягом двох тижнів звикне до нового мікроклімату. Якщо вазонок цвіте, з пересаджуванням доведеться почекати ще довше.

Пересаджують троянди у більший горщик лише за потреби. Робити це слід дуже обережно, не руйнуючи земляної грудки і не пошкоджуючи коріння. Адже троянди — ніжні рослини.

Новий горщик має бути більшим від старого на 2 — 4 см у діаметрі та на 5 — 7 см вищим.

Якщо новий горщик керамічний, його потрібно попередньо поставити у воду кімнатної температури на дві години. Якщо старий, то помити в теплій воді жорсткою щіткою, без додавання мийних засобів.

Підживлення особливе

Після пересаджування троянді треба щонайменше два тижні, аби освоїтися на новому місці. І лише тоді рослину можна підживити. Підживлювати кімнатну троянду можна двома способами: обприскуванням або кореневим підживленням. У весняно-літній період підживлювати слід раз на два-три тижні, ввечері, після звичайного поливання. Восени і взимку троянди підживлення не потребують.

Любить комфорт

Для комфортного існування троянди в домашніх умовах уважно стежте за температурою і вологістю. У період вегетації, навесні та влітку, земля завжди пови нна бути помірно воло гою, можна також обприскувати рослину з нижнього боку листків холодною кип’яченою водою з тонкого пульверизатора. Поливати потрібно лише під корінь або наповнювати водою піддон і через годину-дві виливати з нього воду, що залишилася.

Троянди в період росту потребують температури від 14 до 20 градусів. А з жовтня по лютий — 5 — 8 градусів.

Потребує оонця

Троянди — світлолюбні рослини. Тож найкраще для них місце — сонячне підвіконня. Поставте їх на південне або південно-східне вікно або балкон і почекайте кілька тижнів. Якщо у квітки не з’явилося ознак нездужання —їй комфортно. Єдине, чого не переносить троянда, то це протягів.

Чутлива до поливання

Троянди люблять рясне поливання, але в міру підсихання грунту. Також рослина добре реагує на обприскування, тому робити його можна навіть двічі на день. Пам’ятайте, що домашні троянди не можна поливати холодною водою.

Перед зимою обрізування

Перед зимою троянди обрізають, залишаючи на кожній гілці по 5 бруньок, листя не видаляють. Обрізати троянди варто за місячним календарем, коли супутник Землі росте. Тоді кущ виросте до півметра, а цвітіння триватиме до 170 днів.

Розмножується живцями

Найкраще розмножувати троянди живцями навесні і восени. Для цього можна взяти гілки, які обрізали перед зимівлею. З них гострим ножем або секатором нарізати живці довжиною 15 см з 4 живими бруньками і 3 листками. Живець поставити у воду кімнатної температури, аби він пустив коріння. Через кілька тижнів у живця з’являться корені. Але одразу садити у грунт його не варто, лише тоді, коли коріння буде добре розгалуженим.

Проблеми, як  і у всіх

Троянди хворіють на ті ж хвороби, що й інші кімнатні рослини. Якщо повітря сухе, рослини уражають шкідники. Коли троянду уражає сіра гниль або борошниста роса, тоді її потрібно обмити розчином соди (на літр води 2 чайні ложки соди). Так робити кілька разів, доки все уражене листя не відпаде. Якщо на листі троянди з’являться коричневі плями, їх слід видалити разом зі стеблом.

Цвітіння воложить від обрізання

Для продовження терміну цвітіння кімнатних троянд недостатньо лише регулярно видаляти зів’ялі квіти. Аби домогтися постійного цвітіння, крім регулярного обприскування, підживлення й пересаджування, треба їх регулярно обрізати.

Передусім обрізайте гілки, що цвіли, на 3 — 4 см нижче від засохлої квітки. Інші гілки не чіпайте. Завдяки цьому обрізані гілки тимчасово “відпочивають”, а на інших активно формуються нові квіти.