«Різдвяна зірка» – так у народі називають пуансетію, правильна її ботанічна назва -молочай прекрасний, Її велика яскрава квітка насправді є листям. Це приквіткове листя може бути червоним, жовтим, персиковим, кремовим. Цвіте пуансетія непримітними жовтими квіточками, однак саме на них слід звернути увагу, якщо вирішили придбати рослину. Якщо суцвіття вже розквітли чи, тим паче, осипалися, – така «зірка» довго не сяятиме. Обирайте рослину лише з пуп’янками.

Пуансетія – уродженка Центральної Америки. Любить тепло, не переносить температури, нижчої за +10°. Тому купуйте «різдвяну зірку» у теплому магазині, а не на вулиці чи в неопалювальному павільйоні. Вона боїться протягів, потребує багато світла. Найгірше, що можете для неї зробити, поставити на підвіконня над батареєю, від цього рослина всохне. Восени різдвяник не переставляють із місця на місце. Цвісти рослина має за кімнатної температури +18-20 градусів. Пуансетія не любить надмірної вологи. Перед тим, як поливати, треба перевірити ґрунт. Він має бути не дуже вологим, але й не пересушеним. Якщо листя зів’яло, треба обрізати стеблини на 10 см вище поверхні ґрунту і поставити горщик у прохолодне затемнене місце.

Майже не поливати до початку травня. Відтак, полити і пересадити з частиною старого ґрунту. Поставити на світло і поливати. Коли з’являться помітні пагони, залишити 5-6 найміцніших з них. Решту можна покласти у воду, щоб пустили корінці. Рослину інтенсивно поливати, підживлювати, тримати в освітленому місці, але від прямих променів у спеку її слід оберігати. З кінця вересня пуансетія потребує особливого світлового режиму: 14 годин на добу вона має перебувати в цілковитій темряві. Для цього горщик на визначений час накривають непрозорим пакетом. Так має тривати 8 тижнів. Якщо все зробите правильно, «різдвяна зірка» сяятиме вам ще яскравіше, ніж торік. Звичай дарувати пуансетії до Різдва до нас прийшов із Європи.