Монарда

Її яскраві суцвіття гордо височіють над клумбами на міцних прямостоячих стеблах, нагадуючи індіанські головні убори з пір’я. Бджолиний бальзам, американська меліса, індіанське перо, лимонна м’ята - все це різні назви цієї рослини. Монарду можна висаджувати разом із флоксами, додаючи однолітники (наприклад, космею). Та найближчі друзі монарди – квітучі багатолітники і злаки (рудбкія, геліопсис ).

Монарда може рости на різних ґрунтах, але краще росте і пишно цвіте з червня по серпень на вологих ґрунтах, збагачених органікою. Полюбляє сонячні місця. Насіння добре проростає протягом трьох років. Розмножують її насінням, розсадою і поділом куща. Насіння (дрібне як мак, достигає у серпні, якщо не зібрати вчасно, висипається) висівають навесні на 1 сантиметр завглибшки. Якщо глибше, то проростання затримується.

Висаджують розсаду монарди у травні не надто густо, щоб рослина добре розвивалася. Зацвітає вона на другий рік. Але якщо посіяти під зиму, то насіння пройде стратифікацію, і сходи з’являться навесні. Через чотири-п’ять років кущ можна поділити (один дає 10-15 саджанців) і посадити в іншому місці навесні (або восени). У такому разі монарда зацвіте і дасть насіння.

Саме під час цвітіння на рослину може напасти борошниста роса, що переважно трапляється спекотного літа. Тоді монарду потрібно часто поливати. Можна зрізати біля самої поверхні землі, щоб вона відросла знову.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.