Орхідеї: догляд, захворювання

Цвітіння орхідеї – це найпрекрасніший період у вирощуванні орхідеї. Догляд за нею не легка справа, і дуже хочеться, щоб ця красуня віддячила своїми квітами. Але буває таке, що як би ви не піклувались про неї, а добитись цвітіння не можете. Цьому може бути декілька причин.

По-перше, квіти і бутони можуть опадати від природного процесу старіння.

Орхідеї не квітнуть вічно! Загальна тривалість цвітіння безпосередньо залежить від виду орхідеї, її стану (здоров’я), загальної кількості квітів і від умов її утримання. Для одних видів нормальним вважається цвітіння всього лише 7-10 днів, а для інших 3 і більше місяців. Купуючи в магазині нову орхідею з квітконосом, який повністю розпустився, ви навряд чи зможете точно взнати, скільки часу вона вже квітне, тому раптове обпадання квітів найшвидше відноситься до закінчення терміну їх життєдіяльності, ніж викликано яким-небудь іншим чинником.

images1Ще однією причиною передчасного опадання квітів та бутонів є недостатнє освітлення.

Правильно вибране освітлення є запорукою успіху вирощування будь-яких видів орхідей, і якщо воно було вибране не правильно, то орхідея може засушити не лише квіти і нерозпущені бутони, але і квітконоси в цілому. Найбільш гостро дана проблема стоїть в осінній і зимовий період, переважно на північних і східних вікнах (трохи рідше на західних), тому додатково до природного освітлення від вікон (особливо на стадії формування бутонів) рекомендується користуватися лампами штучного світла.

Якщо на період цвітіння ви ставите свою орхідею в глиб кімнати, також будьте готові до того, що вона може засушити частину бутонів, що ще не розпустилися, і дещо скоротити період цвітіння загалом. Чим далі від вікна, тим сильніше падає інтенсивність освітлення (навіть, якщо це не видно неозброєним людським поглядом). Також, істотною перешкодою для проникнення достатнього світла(особливо взимку) є штори (навіть тонкі тюлеві).

Але слід пам’ятати, що дія прямих сонячних променів (перегріви рослини) також шкодить цвітінню орхідеї. У спекотний літній період на вікнах південної сторони опівдні і на західних вікнах в другій половині дня орхідеї необхідно берегти від дії прямих сонячних променів: ставити за завіску або ж в тінь інших рослин. Квітучі ж екземпляри краще всього взагалі прибирати з вікна в глиб кімнати на столи, тумбочки, шафи і полиці (влітку тут світла більше, ніж достатньо).

Інтенсивність сонячного світла в літній період може перевищувати допустимі для орхідей норми в 2-2,5 рази. Під дією такого сонця не рідкі випадки обгорання квітів і бутонів (їх в’янення і висихання).

imagesДуже сухе повітря провокує висушування ніжних тканин квітів і бутонів, тому у жодному випадку не слід знижувати вологість повітря поблизу орхідей.

Для підвищення вологості повітря довкола орхідей бажано користуватися зволожувачем повітря або ж ставити горщики з орхідеями на піддони з вологим керамзитом.

Потік гарячого повітря, що йде від батарей, може висушувати не лише самі квіти, але і бутони, що ще не розпустилися. Орхідеї потрібно розміщувати так, щоб уникнути подібної дії (наприклад, підсовувати ближче до скла або ж не допускати звисання квітконосів над батареєю). Також, можна батарею (у районі квітів) накривати мокрим рушником.

При провітрюванні приміщення (особливо в зимовий період) необхідно поклопотатись про те, щоб орхідеї не стояли на дорозі холодного повітря, це може обернутися переохолодженням не лише квітів і бутонів, але і рослин в цілому.

Орхідеї не можна розташовувати поблизу яблук, горіхів, помідор і тому подібне, оскільки вони виділяють гази (наприклад, етилен), які сприяють швидкому старінню квітів, а так само бутонів, що ще не розкрилися.

13

Неправильно вибраний режим поливу може пошкодити кореневу систему рослини – коріння може або почати гнити, або почати сохнути. Рано чи пізно в житті рослини настане переломний момент, коли коріння у нього залишиться настільки мало, що воно не зможе забезпечувати її достатньою, для підтримки нормальної життєдіяльності, вологою, внаслідок чого, орхідея почне перерозподіляти її з менш важливих органів (квітів і бутонів) у важливіші (листя, стебло і так далі). Як наслідок, спочатку засохнуть квіти і бутони, потім пожовтіють квітконоси, а потім вже почне в’янути вся рослина (листя і так далі) в цілому.


Новини від партнерів:

 1. #1 від Тетяна в листопада 11, 2011 - 19:08

  В орхідеї завелися якісь комашки (схоже на тлю) білого кольру живуть всередині в квітці. порадьте чим обробити

 2. #2 від admin в листопада 14, 2011 - 10:15

  Подивіться тут будь-ласка, може є відповідь на ваше питання:
  http://orhidei.org/forum/18-60-1

 3. #3 від люба в січня 26, 2012 - 19:47

  що може стати з орхідеєю якщо налитиводи на листки квітку

 4. #4 від оксана в лютого 15, 2012 - 15:07

  Що робити коли коріння вилазить з горщика

 5. #5 від Олечка в лютого 25, 2012 - 21:06

  яка найкраща пора року ( чи період) пересадження орхідеї???

 6. #6 від admin в лютого 29, 2012 - 21:12

  @Олечка
  http://www.liveorchid.ru/misstakes – це сайт про орхідеї. Вам буде цікаво, там є майже про все.
  http://www.liveorchid.ru/razmnozhenie – а тут про розмноження орхідей

 7. #7 від Наташа в березня 17, 2012 - 20:37

  Що робити, якщо орхідея змерзла під час перенесення додому? І чи обрізати відмерзлі кінцівки гілочок та квіти?

 8. #9 від ира в квітня 4, 2013 - 14:37

  Підкажіть будь-ласка, що робити, коли на листках і на самому стеблі скрізь крапельки , наче роси, але липкі??????????

 9. #10 від Оксана в серпня 25, 2013 - 16:14

  У вас завівся якийсь з кліщів, він пошкоджує листок і у наслідок виділяється сік рослини. Треба вияснити шо це за кліщ, купити відповідний засіб та обробити рослину.

 10. #11 від Оксана в серпня 25, 2013 - 16:16

  найкраще пересаджувати рослину в період коли вона перецвіла та період спокою – коли не ростуть нові листки чи корені

 11. #12 від zorjna в жовтня 15, 2013 - 16:14

  Допоможіть в мене в орхідеї пожвкла листя і опало я її пересадила лишився один листочок і тоже жовкне .що робити я її можу спасти

 12. #13 від Альона в квітня 14, 2014 - 18:54

  я нещодавно купила орхідею точніше 7 днів тому назад вона почала скидувати квіти потім почало жовтіти листя сохнути і гнити корінці що мені робити?

 13. #14 від Оксана в червня 16, 2014 - 15:48

  На орхідеї з’явились якісь малюсінькі білі, ніби, жучки. З’явились вони спочатку на квітах та бутонах а тепер починаютб поширюватись і на листки! Вони настільки маленькі що спочатку я подумала що це пліснява! Що робити? Як врятувати орхідею? Від чого це може бути? Дякую!

 14. #15 від Lara в липня 11, 2014 - 17:53

  @ Альона
  Швидше за все Ваша орхідея має забагато вологи. Перестаньте деякийсь час її поїти щоб корінці набули темного забарвлення. Ні в якому разі не поливайте орхідеї

 15. #16 від Lara в липня 11, 2014 - 17:55

  @Оксана
  Напевно у Вас кліщ. У спеціалізованих магазинах і препарати від нього. Обприскайте ним. Він не пошкодить .

 16. #17 від Альона в листопада 27, 2015 - 16:44

  допоможіть листя пообпадало незнаю що робити

 17. #18 від Sofiia в листопада 26, 2016 - 20:25

  якщо примерзла орхидея чи можливе видновлення ии….

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.