Пуансетія, молочай прекрасний, різдвяна зірка – ось скільки назв має ця чудова рослина. Родом цей вазон з Мексики та Центральної Америки. Молочай прекрасний – це багаторічна рослина, цвіте взимку, тому його дуже часто називають Віфлеємською зіркою.

В природних умовах пуансетія запилюється комахами і пташками, ім’я яким колібрі. Сама квітка у молочаю не гарна – це жовтувато-зелені гудзики на верхівці пагонів, але навколо них зібрані найрізноманітніших забарвлень приквітники, які схожі на квітки. Саме вони завдяки яскравим кольорам приваблюють запилювачів.

Ось кілька найпопулярніших сортів пуансетії серед квітникарів-аматорів: «Анжеліка» та «Імператор» з червоними приквітниками, «Дороті» – з рожевими, «Регіна» — з білими чи кремовими, є також і двокольоровий сорт «Джаніл Белз». Зустрічаються й сорти з «квітками» жовтого та синьо-фіолетового кольорів.

Цвітіння різдвяної зірки при гарному догляді триває 1,5-2 місяці, потім деякі кольорові листочки опадають, деякі змінюють забарвлення на зелене – це значить, що у рослини настав період спокою. Після цвітіння треба зробити невеличку обрізку.

В період спокою рослину потрібно тримати в прохолодному і темному місці, що необхідно для гарного «цвітіння» та насиченого кольору приквітників. Також не допускайте повного пересихання грунту. Рослина підкаже сама, коли закінчиться період спокою і коли потрібна пересадка: на місці обрізки почнуть з’являтися нові пагони.

Пересаджену у свіжий ґрунт рослину виставляють на вікно з південної сторони, а через два тижні можна буде зробити підживлення органічними добривами. Влітку пуансетію обов’язково помістіть у таке місце, щоб на неї не потрапляло сонячне світло, можете винести на балкон, але треба подбати про те, щоб сильний вітер не завадив рослині.

Пуансетія полюбляє обприскування теплою водою, кожних 10-15 днів потребує підживлення мінеральними й органічними добривами почергово. Восени з пониженням температури рослину треба занести до кімнати, скоротити підживлення, подбати про те, щоб вже у вересні світловий день не перевищував 10 годин (це необхідно для закладання квіткових бруньок). А ще – тепло, світле місце взимку та ваша любов допоможе отримати бажаний результат.

Розмножують пуансетію живцями довжиною 6-8 см з 4-5 листочками. Зрізані живці занурюють у теплу воду на 10 хвилин, щоб змити сік, потім поміщають у і субстрат, який поливають і накривають плівкою. Укорінення триває приблизно місяць. Верхівку живця прищипують для стимулювання росту бічних пагонів.

Пуансетію можуть пошкоджувати такі шкідники, як павутинний кліщ, щитівка та інші. Якщо шкідників небагато, допомогти рослині можна, промиваючи листочки мильним розчином. У випадку сильного зараження треба застосувати Актелік (20 крапель на 1 л води).

Зауважу, що при обрізці пуансетії треба бути обережним, бо її сік отруйний. Слід уникати потрапляння соку до рота чи очей. Після обрізки руки потрібно вимити з милом.

Тож бажаю всім успіхів у вирощуванні різдвяної зірки.