Поговоримо про рослину, яка вже давно прижилася в наших квартирах і офісах. Батьківщина її – екваторіальні ліси Південної Америки. Його пагони мають своєрідну будову, з чим пов’язана його назва – “клешні краба”.

Цю рослину люблять за невимогливість, здатність обходитися мінімумом. На початку зими стебла вкриваються яскравими ніжними бутонами, які так веселять нас у короткі похмурі зимові дні. Як тільки не називають цю рослину: різдвяник, шлюмбергера (на честь селекціонера кактусів і бегоній Ф. Шлюмбер-гера), зигокактус, декабрист, кактус різдвяний.

Зацвітає різдвяник у грудні. Розлога форма цієї рослини чимось нагадує вагу (недаремно біоастрологи відносять її до зодіакального знаку Терези). На наших підвіконнях красуються виключно гібридні форми зигокактуса, тобто окультурені.

Різдвяник – листяний кактус без колючок: щось у ньому від кактусів, а щось від звичайних листяних рослин. Головне – характер цієї рослини, її здатність гармонізувати атмосферу в домі, облагороджувати її. Аура шлюмбергери така, що настроює людей на добродушність та взаєморозуміння. Один з таких різдвяників зацвів наприкінці грудня і в нашому кабінеті, створивши для нас  затишну, сприятливу для роботи атмосферу.