Спатифілум — тропічна рослина з дуже ефектним, тривалим цвітінням. Досить вимоглива до умов вирощування та догляду. Тож  слід забезпечити правильне освітлення, високу вологість повітря, тепло та обов’язкове щоденне обприскування. Втім, якщо у приміщенні з рослиною буде зволожувач повітря, то обприскування не знадобиться.

Захищаємо від прямого сонця

Найкраще розмістити спатифілум на північному або східному боці. Варто пам’ятати: якщо освітлення недостатнє, листя здрібніє, почне витягуватися, квітка втратить декоративність. У разі прямого потрапляння прямих сонячних променів виникне інша проблема — на листі з’яв ляться жовті плями — наслідок сонячних опіків. Отже, якщо рослина стоїть на підвіконні, найкраще затягти нижню половину скла плівкою — вона буде відбивати пряме соняч не проміння й водночас пропускатиме світло.

Темтература

Температура — другий фактор гарного самопочуття спатифілума. У весняно-літній період температура в приміщенні не має бути нижчою +18 градусів і перевищувати +25 градусів. Восени і взимку вона не повинна опускатися нижче від позначки +16 градусів, при нижчій температурі сповільнюється ріст і розвиток рослини.

Любить “душ”

Під час цвітіння — навесні і влітку — спатифілум потребує рясного поливання. Можна наливати воду в піддон або поливати грунт, але між поливами земля обов’язково повинна підсохнути, тож заливати рослину не можна. Щоб не помилитися з поливанням, торкніться земляної грудки. Якщо вона зверху суха, а на глибині 2 — 3 сантиметрів злегка волога, рослину можна полити. Поливати квітку потрібно водою кімнатної температури, яка відстоялася щонайменше 12 годин. У піддон можна покласти мох або насипати шар піску, це допоможе утримати вологу. Рослину потрібно регулярно обприскувати теплою водою, а під час цвітіння початок прикривати, щоб на нього не потрапила вода. Якщо ви часом забудете  полити рослину, вона буде терпляче перечікувати вимушену посуху. Однак якщо спатифілуму бракує вологи постійно, у нього можуть підсохнути кінчики листя, і квітка частково втратить декоративність.

Підживляння після поливання

У період активного росту і цвітіння спатифілум потребує особливого підживлення. Його слід робити раз на тиждень. Найкраще чергувати мінеральні добрива з органічними. Спершу спатифілум треба добре полити і лише потім підживити. В осінньо-зимовий період, коли у спатифілума настає період спокою, підживлення зменшують. Досить давати добриво раз на два-три тижні.

Пересаджування

Пересаджують спатифілум щорічно навесні, поки рослина не вийшла з періоду спокою. Грунт має складатись з дернової, торф’яної, листової, перегнійної землі і піску (2:1:1:1:1) з додаванням цегельної крихти або деревного вугілля. Горщик треба вибирати трохи більший за той, в якому росте квітка. Він повинен бути широким і неглибоким. На дно обов’язково потрібно покласти дренаж.

Цвіте, як кала

Квітка спатифілума дуже гарна, трохи схожа на калу. Має вигляд невеликого білого качанчика, а під ним схоже на розкриту жіночу долоню біле покривало.