Якщо вологи в повітрі не вистачає, кінчики листочків сохнуть. Ті, хто вирощує сенполії, легко порозуміються зі стрептокарпусом: ці рослини в усьому дотримуються золотої середини – м’яке світло, помірна вологість, рівномірне тепло, відсутність протягів. Умови, які створюють для себе господарі квартири, чудово їм підходять. Стрептокарпус чудовий ще й тим, що легко та швидко прощає усі помилки догляду за ним.

Пересушена земля і листя зів’яле. Потрібно полити рослину – пружність листків швидко відновиться. Поливати слід добре відстояною м’якою водою (пом’якшеною, наприклад, щавлевою кислотою) по краях горщика чи у підставку. Бажано, щоб вода не потрапляла на молоді листочки – вони можуть загнити.

Листя пожовтіло. Так буває, якщо за хорошого освітлення рослину мало підживлюють. Потрібно зібрати старі листки – це сприятиме інтенсивному росту молодих листочків і щедрому цвітінню. Полити стрептокарпус і забрати його з яскравого сонця. Якщо засохли кінчики листочків, це означає низьку вологість повітря в приміщенні. Потрібно зрізати ножицями уражені ділянки листків і збільшити вологість повітря навколо рослини – поставити її у підставку з керамзитом.

Листки надто великі. Це стається тоді, коли ґрунт надто вологий, а освітлення слабеньке. Великі листки слід просто підстригти ножицями.

Деформувалася точка росту. Негарні молоді листочки. Це означає, що корінню тісно у горщику. Потрібно терміново пересадити рослину у більший горщик. Слід також уважно оглянути листочки – можливо, завівся кліщ чи інші шкідники. Для підтримання інтенсивного забарвлення квітів рослина вимагає регулярного підживлення.

Потрібно мати на увазі, що стрептокарпус, який пережив стрес (у тому числі й косметичне обрізання листків), не можна підживлювати декілька тижнів. Коли рослина зміцніє, кожні сім-десять днів підживлюють її розчином комплексного мінерального добрива. А якщо рослина приготувалася до цвітіння, підживляти потрібно розчином фосфорно-калійних добрив для квітучих рослин.