Якщо ви не боїтесь труднощів – купіть розкішний антуріум. Його велична краса надихне вас на справжні подвиги.

У кімнатному квітникарстві найбільше розповсюджені два види: антуріум Андре та антуріум Шерцера. Ці багаторічні рослини відрізняються одна від одної: у антуріума Шерцера цупка матова поверхня квітки, а в антуріума Андре – глянцева й блискуча. І забарвлення його квітів дуже різноманітне: рожеве, червоне, оранжеве, біле. Антуріум Андре утворює міцне стебло заввишки до 90 см з округло- серцевидним листям. Період цвітіння у антуріумів – від ранньої весни до осені. Ці екзотичного виду суцвіття тримаються на стеблі декілька тижнів. Через 10-12 місяців з’являються плоди: яскраво-оранжеві ягоди, в яких є по дві-чотири насінини.

У чому ж складність!

На жаль, антуріум – складна для вирощування рослина. Вашому світло­любному та теплолюбному улюбленцю знадобиться вологе повітря й обереж­не поливання. Рослині потрібне часте обприскування листя. У цей же час рос­лина не переносить, коли вода засто­юється в горщику, тому дренаж має бути дуже добрим. Взимку антуріуму необ­хідне яскраве світло, влітку ж, навпа­ки, рослину потрібно ховати від сонця, створювати для неї тінь.

Підживлювати потрібно не частіше, ніж два рази на місяць мінеральними добривами. Навесні варто пересаджу­вати молоді рослини (після досягнен­ня п’ятирічного віку). Основна вимога до субстрату – висока водо- і повітроп­роникність.

Але найбільше клопотів квітникарям завдають шкідники: кругла авокадова щитівка, цитрусовий і приморський бо­рошнисті червці та тля. Рослини дуже схильні до різних захворювань. Одним з найкращих народних засобів від тлі та кліщів вважають настій ріпчастої цибулі (1 л води, 15 г подрібненої неочищеної цибулі настоювати в щільно закритій посудині 5-7 годин). Від щитівок ефективна також суміш потовченого часнику, подрібненого мила і води (1:3:3). Настоюйте цю суміш добу.

Чим може захворіти рослина!

Кругла авокадова щитівка оселяється на нижньому боці листя. Перші ознаки: липкі ви­ділення на листі та на молодих пагінцях. Як боротися. Протріть лис­тя ганчіркою, змоченою в мильному розчині.

Оранжева тля по­шкоджує листя, пуп’ян­ки, квітки. Листя змор­щується, вкривається жовтими плямами. Пу­п’янки та квіти опадають. Як боротися. Обробіть антуріум розчином тютю­ну. При сильному зара­женні використовуйте карбофос.

Цитрусовий і при­морський борошнисті червці оселяються на всіх частинах рослини, що є над землею. У на­слідок цього на листі ут­ворюються плями, а на пагонах – тріщини. Лис­тя опадає. Як боротися. Видаліть скупчення шкід­ника. Рослину можна обробити карбофосом.