У природі вони ростуть в оповитих туманом кронах тропічних дерев. Та деякі з них можуть прикрасити наші підвіконня. З більш ніж 30 тисяч природних видів орхідей близько 150 вважаються цікавими як кімнатні культури. Серед них цимбідіум, венерин черевичок, катлея, ванда, дендробіум, онцідіум, фаленопсис, сабо. Орхідеї відомі багатством видів із неперевершеними малюнками на квітах і багатством кольорових переливів. До умов вирощування орхідеї стійкі й квітують у середньому близько трьох місяців, а в багатьох квітникарів-аматорів через кілька місяців квітують повторно. Тож на підвіконні можна скласти колекцію різноманітних видів орхідей, що цвістимуть почергово протягом року. Декоративні якості цих квітів не гірші, ніж у троянд.Під час цвітіння найкраще поставити рослину у світле місце, але не там, де на неї буде падати яскраве сонячне світло. Якщо в квартирі достатньо темно, то варто додати їм світло люмінесцентної чи натрієвої лампи, які не нагрівають. Орхідеї найкраще ростуть у теплих кімнатах, та на ніч приміщення потрібно охолодити до температури 15-18 градусів тепла. Рослину можна поставити на привідкрите вікно. Літо вони можуть провести просто неба, а під час затяжних дощів їх потрібно прикривати. Горщики з орхідеями ставлять на підставки, заповнені гравієм, який систематично зволожують. Можна також воду розпилювати навколо рослини. Менше вологи потребують види з «суглобами» на пагонах, наприклад, цимбідіум (найкраще росте в холодних приміщеннях, цвіте в різні пори року).

Орхідеї, що цвітуть, не рекомендується кропити: вода, затримуючись у закуточках листя, стає причиною грибкових захворювань рослини. Підливати рослину найкраще вранці та лише тоді, коли земля у горщику справді буде сухою, завчасно приготовленою водою (охолодженою до кімнатної температури, яку варто підкислити 3-4-ма краплями лимонного соку на 1 л води).

Підживлювати орхідеї бажано два рази на місяць спеціальним добривом для орхідей. Якщо листя набуває темно-зеленого кольору, це означає, що рослину надто інтенсивно підживлювали й потрібно зменшити дозу.

Після того, як орхідея відцвіте, настає час «відпочинку». Її потрібно ополоснути сильним струменем води, щоб забрати з ґрунту залишки добрив. Потім переносять рослину у прохолодніше місце, наприклад, до відкритого вікна, де температура вдень буде не вищою за 18 градусів, а вночі не нижчою за 12 градусів тепла. На цей час орхідеї припиняють підживлювати та рідше підливають, слідкуючи, щоб листя і пагони не почали в’янути. Листя, що старіє, обривати лише тоді, коли воно пожовтіє.

Після шести- восьми тижнів відпочинку рослини знову починаємо інтенсивніше підливати та підживлювати. Пересаджувати орхідеї найкраще наприкінці періоду відпочинку. Горщик міняють тільки тоді, коли попередній майже розвалюється, тобто кожні два-три роки.

Перед пересаджуванням рослину щедро підливають і залишають на три дні. Готують новий ґрунт із кислою реакцією, наприклад, із торфу, шматочків кори, кокосових волокон. У контейнер (трішки більший за попередній) висипають 3-4-сантиметровий шар дренажу і переносять туди рослину. Коріння орхідеї дуже делікатне, тож його потрібно обережно розправити і розкласти по стінках горщика. Підсипають ґрунт і акуратно його ущільнюють навколо рослини. Орхідею ставлять на декілька днів у притінене місце, не підливають, лише скроплюють листя. Потім переставляють на постійне місце. Якщо коріння рослини повністю заповнює горщик діаметром 30-35 см, рослину можна поділити на декілька частин, у кожній з них повинно бути не менше двох псевдобульб.

Щоб коріння орхідеї не переохолоджувалось, субстрат, в якому вона росте, повинен бути такої ж температури, що й повітря. Тому рослину не можна ставити на холодний підвіконник.

Орхідеї – чистолюбні: повітря повинно бути чистим, без протягів. Деякі види полюбляють купатися – занурити горщик із рослиною до країв у воду чи під душ (раз на місяць). Після купання потрібно протерти листки вологою ватою.

Орхідеї можна зібрати в одне кашпо, поставивши їх туди у власних горщиках. У вільні місця поміж горщиками насипають керамзит чи дрібну гальку. Поверхню покривають мохом. За постійного зволоження все це помітно підвищує вологість повітря навколо рослин.