Догляд за листяними кімнатними рослинами.

Особливість і головна принада листяних рослин – це їхнє фігурне з різноманітними візерунками листя. Але саме воно потребує і найбільшого догляду. Навіть найтонший шар пилу та бруду заважає нормальному газообміну, а також створює сприятливе середовище для розмноження паразитів та шкідників. Для того щоб рослина отримувала потрібну кількість вологи та була здоровою, необхідно регулярно її зрошувати.Щомісяця варто ополіскувати листя водою або ж протирати вологою ганчіркою.

Серед кімнатних рослин впевнено тримають пальму першості декоративні квітучі рослини. Проте примхливість і вибагливість цих красунь ні скільки не поступається їх чарівності та оригінальності.

Догляд за квітучими кімнатними рослинами.

Всі квітучі рослини люблять прохолоду, оптимальна для них температура – 15-18 градусів. Освітлення повинно бути яскравим, але без прямих сонячних променів. Тому краще не розташовувати їх на південних підвіконнях. Квіткові рослини, на відміну від листяних, люблять вологий ґрунт. А сухе повітря, наприклад а в опалювальний сезон, може завдати їм невиправної шкоди. Тому не забувайте обризкувати рослини, особливо, коли вони квітнуть.

Поливати квіти бажано м’якою водою. Щоб звичайну водопровідну воду зробити м’якою, потрібно її профільтрувати, або дати відстоятися.

В період активного росту, квітучим рослинам необхідне регулярне підживлення. Можна використовувати рідке добриво для квітучих рослин. Взимку кількість добрив зменшуємо.

Важливо!

Для вирощування кактусів необхідно намагатись відтворити умови їх природного місця проживання. Для цього потрібно забезпечити добре дренований некислий ґрунт, гарне освітлення та кілька тижнів спокою взимку.

Кактуси – одні з найкрасивіших та невибагливих рослин. Завдяки своїй ефектній та екзотичній зовнішності вони чудово будуть виглядати і на підвіконні, і на балконі, і в декоративні композиції.

Пересадка рослин

Найкраща пора для пересаджування рослин – рання весна. Пересаджувати потрібно лише ті рослини, які мають багато паростків або ж значно збільшили свої розміри за сезон. Проте брати горщик «на виріст» не варто, це може сповільнити ріст рослини. Для малих рослин новий горщик повинен бути більший від попереднього всього на 2 см для великих ця різниця складає близько 10 см. На дні нового горщика обов’язково розміщуємо шар дренажу, це вбереже вашу рослину від надмірного зволоження. Далі на невеликий шар нового ґрунту обережно, щоб не пошкодити кореневу систему, висаджуємо рослину. Простір довкола рослини засипаємо свіжою землею, яку злегка утрамбовуємо.

Добрива та грунт для кімнатних рослин

Ґрунт, як і добрива, необхідно підбирати особливо ретельно, і окремо для кожної рослини. Так деякі рослини надають перевагу кислому ґрунту. Це зокрема гортензії, камелії, папоротники, рододендрони. Лужний ґрунт до вподоби лимонам, пальмам, кипарисам. А от пеларгонії та примули найкраще себе почувають в нейтральному ґрунті.

Удобрювати слід виключно здорові рослини в період росту та цвітіння. Переважно підкормлювати рослини розпочинають наприкінці зими – на початку весни. В кінці літа ж, коли більшість рослин припиняє активний ріст, варто припинити додавання добрив. Ні в якому разі не можна удобрювати рослини, коли ґрунт сухий – це може зашкодити рослині.