У найпохмуріші дні осені та зими білі, рожеві, червоні, жовті квіти бегонії, що нагадують троянди, своїм квітуванням оживляють і зігрівають наші оселі. Існує  багато видів бегонії, як гарноквіту- ючих, так і декоративнолистових. Усі вони по-своєму чудові. Та одними з найефектніших квітуючих бегоній вважаються бульбові бегонії та гібриди, отримані за їх участі. Вирощують також і бегонію вічноквітучу, що цвіте цілий рік. До речі, цей сорт переносить сонце краще, ніж інші. Є й сорти, що цвітуть лише взимку. Та після цвітіння їх викидають. Що ж потрібно робити, щоб розкішне цвітіння цієї чудової горщикової рослини продовжувалось якомога довше?❖ Підливають бегонії у період вегетації щедро у підставку, а через хвилину-другу виливають надлишок води. Бегонії не люблять ні застою води, ні пересихання земляного кому. Вода для підливання обов’язково повинна бути м’якою.

 

❖ Бегонія полюбляє підвищену вологість повітря, та під час кроплення рослини бажано, щоб краплі води не потрапляли на квіти. А бегонії сорту Лорен взагалі не скроплюють. Для підвищення вологості повітря горщик із бегонією можна поставити на піддон чи у кашпо з вологим торфом, піском, мохом чи керамзитом.

❖  Для бегоній небажана температура вище + 20 градусів. Ідеальне місце – яскраво освітлене, з обов’язковим захистом від прямого сонця. Бегонії, що цвітуть, потрібно розставити так, щоб вони не загороджували одна одну: скупченість спричиняє захворювання рослин. Від часу формування квіткових бутонів бегонії кожні два тижні підживлюють рідким квітковим добривом для квітково-декоративних рослин.

❖ Розмножують бегонії діленням пророщених бульб. А ось бегонія вічноквітуюча не має бульб – у неї звичайна поверхнева коренева система. Бегонію також можна розмножувати пагонами та насінням.

❖ Рослину потрібно регулярно обдивлятись, запобігаючи появі шкідників і хвороб, збирати зів’ялі квіти та листя, провітрювати приміщення, не створюючи холодних протягів.

❖ Якщо квіти втрачають забарвлення, а листя жовтіє чи стає безколірним, варто збільшити підливання або підживлення. Такі симптоми також можуть бути наслідком надто яскравого сонця чи недостачі світла.