Орхідею, цю дивовижно гарну квітку, порівняно недавно почали вирощувати в домашніх умовах де вона добре почувається і також чудово цвіте, як і удикій природі. Орхідея – рослина-космополіт. Вийшовши з тропіків Азіїі Південної Америки, поширилась по всій планеті. Існують тисячі її різновидів, багато з яких вчені-біологи протестували на предмет безпеки для здоров’я людини і дійшли висновку, що отруйних серед них немає.

У дитячій кімнаті орхідею тримати можна, але ж, звичайно, у місці, недоступному для дітей (з міркувань безпеки самої квітки, яку малюк може зламати чи пожувати).

Оскільки кімнатні квіти як невід’ємна частина інтер’єру є важливим елементом естетичного виховання малюків, висвітлимо цю тему ширше. Біологи і дизайнери радять прикрашати дитячу кімнату квітучими рослинами і такими, що плодоносять. Важлива умова – вони не повинні різко пахнути.

Цитрусові.

Ефірні олії домашніх лимонів, апельсинів, мандаринів мають бактерицидні і заспокійливі властивості, до того ж цілющий аромат виділяють і листя, і плоди, і цвіт. І от що цікаво: цитрусові деревця зцілюватимуть навіть у тому випадку, якщо у дитини алергія на ароматні оранжеві плоди. Ці рослини заспокоюють непосид, знімають втому і роздратування, позбавляють нічних страхів і кошмарів. А от в кімнаті дорослих що хворіють на гіпертонію або порушення мозкового кровообігу, вазонів з цитрусовими краще не ставити.

Хризантеми (дрібні, кімнатні) захищають від поганого ока і чудово очищають повітря від випарів бензолу і трихлоретилену, що потрапляють у приміщення разом з вуличними відпрацьованими газами.

Доречними будуть у дитячій кімнаті розмарин, жасмин, а от олеандр, дифенбахію та різні види молочаїв ставити тут не варто: під час цвітіння ці рослини виділяють білий сік, який подразнює ніжну дитячу шкіру. Підростаючи, малюк починає активно досліджувати навколишнє середовище. І ось тут його увагу може привернути необачно залишений у доступному для нього місці декоративний перець чи пасльонові. Ну як не спробувати яскраві ягідки на смак? Проте у всіх частинах цих рослин містяться отруйні речовини! Інтерес малюка можуть викликати не тільки рослини, а й вміст горщиків, у яких вони ростуть. І нетільки листя, а й ґрунт можуть потрапити у рот.

Надзвичайно токсичні, особливо стебла і листя, прекрасні квітучі кущі азалії і гортензії. В них містяться іони ціаніду, які взаємодіютьз водою або слиною. Якщо малюк візьме в рот такий листочок, наслідки можуть бути сумні.

Обов’язково приберіть з дитячої кімнати фікуси! Їх молочний сік, випаровуючись мікроскопічними дозами через листя, може спровокувати алергічні реакції.

Серед популярних сьогодні рослин на першому місці за отруйністю філодендрон і дифенбахія. У їхньому листі міститься нерозчинна у воді отруйна кислота.

Сік  молочаїв – пуансетії (різдвяна зірка), кротону – подразнює шкіру аж до утворення пухирців (особливо небезпечне потрапляння їдкої речовини в очі).

Деякі рослини, не шкідливі для більшості людей, у осіб з підвищеною чутливістю, особливо у дітей, можуть викликати алергічні реакції, як-от бронхіальна астма, набрякслизових оболонок, блювота, пронос.

У багатьох випадках спостерігається тривалий (до доби) прихований період появи ознак отруєння. У разі появи згаданих симптомів треба негайно промити шлунок  слабким розчином марганцівки, прийняти (з розрахунку 1 таблетка на кожні 10 кг тіла для дорослих) і від двох до п’яти для дітей (залежно від віку) активоване вугілля. Пити багато рідини, це допоможе організму знизити концентрацію отруйної речовини і вивести частину природним шляхом. У випадку важкої форми отруєння слід негайно звернутися по лікарську допомогу.

При ураженні шкіри необхідно промити ушкоджені ділянки водою з милом, потім протерти розчином марганцівки і накласти засіб проти опіків.