Сезонний переїзд

Заносячи рослини в дім, потрібно ретельно їх оглянути на наявність шкідників. Звертати увагу потрібно на все: на квіти, листя, стебла, стан грунту. Якщо є можливість без перешкод вийняти рослину з земляною грудкою з горщика, варто це зробити. Одночасно можна буде визначити, чи потрібно її пересаджувати. Розставляючи рослини у приміщенні, потрібно зважати на їхню орієнтацію до світла. Важливе значення має і вечірнє світло: в перші дні не вмикають світла після заходу сонця, адже квіти вже звикли відпочивати у цей час доби.

Якщо ж, наприклад, квіти гортензії, вирощені у грунті, залишилися надворі, їх до перших заморозків потрібно пригнути до землі та пришпилити. Наприкінці жовтня весь кущик засипають землею, накривають ящиком і поліетиленом.

Навколо папороті, яка полюбляє тінь, після екстремальної літньої спеки восени замульчовують землю шаром опалого листя чи компостною землею. Добре реагує папороть на мульчування деревною стружкою. Восени, коли рослина слабка, краще її не тривожити і не пересаджувати.

Товстянку, очитки, інші сокуленти та кактуси ставлять в освітлені місця, поливають помірно, без підживлення. Балконні екземпляри захищають від дощу.

Кали і гіпеаструми після того, як пожовкне листя, поливати потрібно рідко. Гіпеаструми після відмирання листя бажано поставити в темне, прохолодне місце. Багато балконних і кімнатних рослин восени продовжують рости і цвісти. Їх у цей час потрібно поливати та деякі підживляти. Якщо ж погода прохолодна, квітів поливати не треба. Поверхню землі у горщику чи у ящику час від часу спушують, не зачіпаючи коріння.

Цикламени виходять зі стану спокою. Їх потрібно пересадити у невеличкі горщики з сумішшю листової землі, перегною, торфу та піску (3:1:1:1). Бегоніям, жасмину, примулам, узамбарським фіалкам продовжити період квітування допоможе досвічування люмінесцентними лампами по 10-12 годин на добу. Щоб уникнути пошкодження від заморозків, балконні рослини потрібно або занести в кімнату, або ж накрити на ніч папером. Холодостійкі рослини (фуксія, аспарагус, олеандр, гортензія) потребують прохолодного утримання. То ж їх можна залишити на деякий час на балконі. У видів, що активно вегетують, прищипують верхівки, забирають пересохлі, криві та видовжені пагони. До кінця осені стебла зміцніють і рослини краще перенесуть зиму.

Фікус, дифенбахію, пальму, губіскус, що дуже розрослися, бажано пересадити у більші горщики. Для решти горщикових рослин корисно зняти верхній шар землі (1-2 см) і підсипати свіжої. Перший час після переселення з балкона у кімнату рослини можуть страждати від нестачі свіжого повітря чи від його сухості. Тому приміщення, де вони стоять, потрібно частіше провітрювати.

, , , , , , , , , , , , , , ,


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.