Після перших осінніх заморозків викопуємо бульби жоржин і кан. Стебла жоржин зрізають на висоті 10 см від поверхні ґрунту. Викопані бульби просушують на повітрі 3-4 години, після чого закладають на зберігання. Зберігають бульби жоржин у прохолодному приміщенні за температури +4-7°С і вологості повітря 60-70%, присипавши їх торфом або стружкою.

Надземну частину кан обрізають на висоті 15-20 см, акуратно викопують кореневище та підсушують із грудкою землі. До весни кореневище зберігають у теплому підвалі або гаражі, присипавши землею. Оптимальна температура зберігання для кан – не нижче як 8°С. Рідко (1 раз на два тижні) їх поливають.

З приходом заморозків у суху погоду викопують бульбоцибулини гладіолусів і кореневища кали, які також, просушивши упродовж дня на повітрі, переносять у приміщення для зберігання.

Перед закладанням усіх бульб рослин на зберігання їх ретельно оглядають, забирають хворі та пошкоджені. Викопані цибулини гладіолусів підсушують. Після цього від них легко відокремлюються маленькі бульбо цибулинки. Підсохле стебло потрібно видалити. Складені по сортах бульбоцибулини зберігають у марлевих мішечках або ящиках із вільним доступом повітря в сухому добре провітрюваному приміщенні за температури 8-12°С. Зібрані “дітки” теж зберігають окремо по сортах, не допускаючи зайвого пересихання.

Старі кущі троянди підживлюють фосфорно-калійним добривом і обкопують. Глибокої осені (кінець жовтня – листопад) потрібно накрити на зиму кущі благородних троянд, білі лілії, цибулинні шафран, підсніжники, примули, гіацинти, арабіс, маргаритки.

У таких багатолітниках, як астильба, хоста, флокси, дельфініум, рудбекія, обрізують суцвіття, що відцвіли, ділять і розсаджують старі кущі. Після цього нові саджанці накривають мульчею.

Щоб водяні рослини неглибоких водойм взимку не загинули, їх пізньої осені переносять у підвал або у глибші водойми, обрізавши підсохлі листки ближче до кореневища. Для цього рослини спочатку висаджують у спеціальні кошики, які можна зробити самому або купити в спеціалізованому магазині. Це значно полегшить процес переносу рослин, що доводиться робити кожного року, та допоможе зберегти їх на довгі роки. Всі водяні рослини, які зимуватимуть у незамерзлій воді, потрібно перемістити до середини водойми. Якщо на зиму зливають воду зі штучної водойми, то висаджені в ґрунт водяні рослини обов’язково накривають.

Декоративні ліани (наприклад, клематис) обкопують, насипають горбок землі навколо стебел, накривають на зиму сухим листям, гілками ялини.

В альпінарії збирають опале листя. Гірку прополюють, забирають самосів, підсипають ґрунт на оголену ділянку, підсаджують нові рослини. Рослини, чутливі до низьких температур, накривають теплоізоляційним матеріалом.

У “перлини” осені – хризантеми – обрізають старі стебла на зиму якнайнижче до поверхні ґрунту. З настанням перших морозів (2-4°С) ці кущі накривають сухим листям.

Можна починати підзимове висівання насіння холодостійких однолітників: волошки, ромашки, маку, космеї. Підзимове висівання для цих культур краще, ніж весняне, бо сходи з’являються ранньою весною, і рослини швидко ростуть. Для весняного висаджування всіх інших однолітників підготувати ґрунт: підживити і перекопати квітник.