Листя “плаче”. Причина – дуже вологий ґрунт.
Дайте ґрунту підсохнути і збільшіть інтервали між поливами.

•    Стебла загнивають. Причина – стеблова гниль. Зазвичай ця хвороба проявляється взимку, коли в умовах надлишку вологи і низької температури створюються сприятливі умови для розмноження грибків.
Пересадіть рослину в інший горщик, підвищте температуру в приміщенні й обмежте полив.

•    Листя жовтіє. Якщо пожовтіло багато листя, яке до того ж загниває і в’яне, то найімовірніша причина – перезволоження ґрунту. Якщо слідів загнивання або в’янення немає, то можлива причина – нестача живлення. Якщо жовтіє тільки нижнє листя, зверніть увагу, чи немає на ньому коричневих плям і як виглядає нове листя – якщо воно маленьке і темне, то це ознака браку вологи. Бліде листя з жовтими плямами свідчить про надлишок сонячного світла.

•    Опадання листя. Нижнє листя завжди опадає з віком. Якщо раптом відмирають декілька листків відразу, то причиною може бути серйозна помилка у догляді. Перевірте стан верхнього листя. Якщо перед опаданням листя стає сухим і коричневим, то причина в дуже високій температурі повітря. Це зазвичай трапляється в зимову пору, коли рослини ставлять дуже близько до батарей.

•    Оголений знизу стовбур, маленьке бліде листя. Причина – рослині не вистачає світла. У глибокій тіні монстера не росте.

•    Коричневі цяточки на нижній поверхні листка. Причина – червоний павутиновий кліщ.

•    Коричневі, “паперові” верхівки і краї листя. Причина – сухе повітря. Обприскуйте листя або помістіть горщик у вологий торф. Аналогічні симптоми можуть з’явитися, якщо горщик дуже тісний. Коричневі верхівки – показник перезволоження ґрунту, проте в цьому разі листя ще й жовтіє.