Чомусь пізньої осені або взимку виникає особливо гостре бажання купити якусь новеньку кімнатну рослину. Таке часто буває, коли настають тужливі довгі вечори. Ймовірно, дається взнаки відсутність яскравих фарб на вулиці, а душа просить свята і втіхи для очей. І тоді ноги самі несуть до квіткового магазину. А буває, що просто треба купити рослину для когось у подарунок, а мороз на вулиці не спадає. Як же довезти до будинку бажану покупку без негативних наслідків? Купуючи в цю пору року кімнатні рослини, треба враховувати, що вони вже пережили великий стрес під час тривалої подорожі з тепличних господарств на полиці магазинів. І потрібно ретельно спланувати їх перевезення з магазину додому, щоб вони не постраждали ще й від зимового холоду. Навіть короткочасний вплив низької температури на ослаблені стресом рослини здатне привести їх до загибелі. Більшість рослин можуть витримати 10-15 хвилин охолодження без негативних наслідків. Але за такий проміжок часу навряд чи встигнеш добратися від магазину до теплого приміщення.

Отже, в похід за мрією потрібно йти з картонною коробкою, що відповідає розмірам вибраних рослин. Зрозуміло, зараз мова йде про невеликі рослинки. У коробку потрібно покласти кілька пластикових пляшок, заповнених гарячою водою: вони будуть служити обігрівом цього своєрідного контейнера. Куплені рослини горщиків встановлюються між цими пляшками, міжгорщиковий простір ущільнюється папером, а кришка заклеюється скотчем. Тепер можна сміливо вирушати додому.

Навіть у морозну погоду повітря в коробці не встигне охолонути до критичної температури, і рослини благополучно дістануться до нового місця проживання. Для високорослих рослин, такий спосіб транспортування, звичайно, не підходить. Але, якщо добре подумати, то ситуація небезвихідна. Для обраної рослини треба зробити полотняний або клейонковий мішок достатньої ширини і по довжині трохи більший за висоту крони. Полотно має бути досить щільне, щоб захистити від холодного повітря. Клейонка підійде з тих, що застеляють на стіл, на полотняній або паперовій основі. На додаток до цього знадобиться мотузка або, на крайній випадок липка стрічка (скотч).

Тепер розберемо по порядку сам процес упаковки. Горщик з рослиною встановлюється на дно мішка, який потім акуратно, щоб не пошкодити крону, розгортається у всю висоту і зав’язується зверху. Щоб зробити крону компактнішою для транспортування, зовні мішок обережно обмотується мотузкою. Думаю, всі бачили, як упаковують новорічні ялинки на ялинкових базарах, ось приблизно так само роблять і в цьому випадку. За необхідності, в квартирі її можна додатково помістити в плівку або тканий матеріал.

Окремо хочеться сказати про колючих рослин (наприклад, великі кактуси, молочай Мілля, пахіподіум). Щоб не поранитися колючками під час упаковки і перенесення, можна почепити на них шматки пінопласту, які слід закріпити липкою стрічкою. Так і колючки у рослин залишаться цілими, і руки не доведеться заліковувати від хворобливих подряпин.


Всі ці поради стануть у нагоді не тільки покупцям, але і тим, хто переїжджає на нове місце проживання. Але тут потрібно уточнити ще кілька моментів. За декілька днів до запланованого переїзду потрібно припинити полив і обприскування рослин. Щоб ґрунт у горщиках на той час був абсолютно сухим, інакше корені можуть пошкодитися. Після транспортування, розставивши рослини в теплому приміщенні, їх потрібно відразу ж полити. Вода повинна бути досить теплою, близько ЗО градусів.  Це допоможе швидше зрівняти температуру охолодженого ґрунту з температурою повітря в кімнаті. А значить, рослини швидше почнуть споживати воду й адаптуватися до нових умов.

Ось і всі премудрості! Сподіваюся, ці поради стануть у нагоді тим, хто купує рослини в подарунок або для себе, хто переїжджає на нову квартиру і перевозить із собою свій кімнатний садочок.