Взимку можна регулярно прикрашати житло ніжними, золотавими зірочками форзиції, ставлячи гілочки у воду в теплому приміщенні через кожні вісім днів (стільки вони можуть цвісти, не обсипаючись). А можна зрізати декілька гілочок смородини та аґрусу й поставити їх у вазу з водою – незабаром вони зацвітуть…Поставивши у воду чи поживний розчин гілочки хеномелеса (айви японської), черемхи, яблуні, бузку, вишні, черешні, ліщини, тополі, вільхи, верби, берези, можна серед зими скласти весняний букет. Гілочки потрібно зрізувати обережно, щоб не пошкодити рослини.

Зрізані в період зимового спокою спочатку необхідно “розбудити” – поступово розморозити в прохолодному приміщенні, а потім на 8-12 годин занурити у воду, (за температури 25-30 градусів тепла).

Виганяти гілочки потрібно в теплій (можна перевареній) воді, але краще приготувати поживний розчин. Найпростіший: 30 г цукру на 1 л води, а більш складний: на 10 л води 8 г галуну 3 г хлористого калію, 2 г кухонної солі, 300 г цукру. Температура в приміщенні повинна бути на рівні 20-22 градусів тепла. Після утворення бутонів її знижують до 15 градусів, щоб продовжити період цвітіння.

Гілочки слід регулярно обприскувати з пульверизатора водою кімнатної температури, не ставити біля опалювальних батарей, щоб не засохли бруньки.