Архів дописів | ‘Квіти для саду’

Вербена

Забарвлення квіток цієї рослини найрізноманітніше: червоне, рожеве, біле, синє, одноколірне або з вічком. У природі існує понад 200 видів вербен. Сорти цієї квітки розрізняються за величиною і забарвленням квіток, висотою і формою рослин, строками квітування. Вирощують вербену розсадою, яку висаджують у відкритий ґрунт у сонячні місця у квітні-травні. Квітувати починає наприкінці червня, цвітіння триває до заморозків. Витримує зниження температури до мінус двох градусів. Вербена – перехреснозапильна рослина, тому просторова ізоляція між сортами має бути не менш як 100 м. Насіння достигає через 25-30 днів після відцвітання суцвіття, легко висипається. Вербену використовують у групових насадженнях, бордюрах, рабатках, міксбордерах. Ще один варіант – посадити вербену в контейнери або у підвісні кошики. Оскільки розсада продається вже квітуючою, то відразу ж можна підібрати потрібну за кольором гаму, створивши чудові однотонні або ж контрастні композиції з петуніями, бальзаміном, ампельними лобеліями, кислицею. Якщо висаджувати вербену без іншого квіткового «супроводу», то рекомендується робити це великим масивом. Завдяки своїй газостійкості вербена підходить і для прикрашання балконів у містах. Її також можна вирощувати як кімнатну рослину. Всі сорти вербени підходять для зрізання, вони довго зберігають свіжість, милують око яскравими квітами й чудовим запахом.

Коментарів немає


Штамбова гліцинія

Садівники-аматори й ландшафтні дизайнери широко використовують у декоративному квітникарстві ароматну гліцинію (інша назва – вістерія). Масового поширення набули два її види – китайська та багатоквіткова. Згадані представники є кращими для оздоблення огорож, терас, альтанок, балконів, стін будинків, стовпів чи навіть старих відмерлих дерев. Квіти бувають пурпуровими, лавандовими, рожевими, фіолетовими або білими. Дивлячись на зелені водоспади довгого перистого листя, густо вкриті великими гронами цвіту, важко уявити, що це – близька родичка гороху і квасолі. Пахуча ліана належить до сімейства бобових, а плоди – подовжені стручки з насінням, схожим на сочевицю. Така рослина може зайняти простір завширшки 10-15 м і заввишки 20 м. Але мало хто знає, що існує і штамбова форма заморської гості. Для цього заздалегідь подбайте про опору висотою 2,5 м (металеву трубу, – шматок арматури чи надійний дерев’яний кілок товщиною не менш як 5 см). Вона має бути міцною й довговічною, адже з віком стебла перетворяться на потужні канати. Вершину стовпця увінчуємо арматурною конструкцією, котра нагадує каркас звичайної парасольки. Поряд висаджуйте паросток, який першого року повинен «вільно» розвиватися. Навесні коротко обрізують, стимулюючи утворення бічних пагонів. Їх слід закручувати в одному напрямку (наприклад, за годинниковою стрілкою) навколо тички і розподіляти по «парасольці», закріплюючи шпагатом. Так формуватиметься «скелет». Надалі всі гілки вкорочуємо на одну-дві бруньки, надаючи кроні кулястого вигляду. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Садіння тюльпанів

Місце, де хочете виростити тюльпани, повинно бути сонячним або трішки затіненим. Підготуйте грунт: глибоко його перекопайте, удобріть торфокомпостом або золою. Ями для посадки корисно зволожити легеньким розчином марганцівки, а потім насипати туди 2 см піску. Глибина садіння – 10 см. Невеликі цибульки висаджують мілкіше та густіше. Для профілактики можна посадити поміж цибульками тюльпанів зубчики часнику. Місце, де посадили тюльпани, мульчують перегноєм або торфокомпостом (3-4 см). Перед морозами накривають ділянку сухим листям на 10 см, а зверху – плівкою. Тюльпани потрібно посадити в землю так, щоб вони встигли випустити корінці до морозів. Найкращий термін садіння тюльпанів – кінець вересня-початок жовтня, оскільки вони не повинні інтенсивно розвиватися до початку зими, щоб не примерзнути навесні. Важливо посадити здорові цибулини. Вони повинні бути з твердою основою та шийкою (з якої ще не виростає пагінець, а якщо такий є, то зовсім маленький); чистою (без плям) поверхнею; без корінців. Іноді у спеціалізованих насіннєвих магазинах взимку та навесні продають цибулини тюльпанів, що залишилися з осені. Вони не принесуть жодної користі, бо не були посаджені у відповідний термін.

Коментарів немає