Гвоздики

Гвоздика Шабо – багаторічна рослина. Гвоздику Шабо від інших сортів гвоздик вирізняє компактний кущ, вузьке сизо-зелене листя і цупкі стебла з восковим нальотом, великі ароматні квіти (середній діаметр 4-7 см). У різних сортів гвоздики Шабо різні кольори квітів: Жанна Діоніс – чисто білі, Ля Франс – світло-рожеві, Рожева королева – яскраво-рожеві; Марі Шабо – сіро-жовта; Етинселян – яскраво-червона; Вогняний король – червоно-оранжева; Лежьєн д’Онер – темно-вишнева; Мікадо – лілова; Люмінет Мікст – з різноманітним забарвленням квітів. Цвітіння гвоздики Шабо настає через п’ять-шість місяців після посіву, тому для вирощування в саду її насіння висівають на розсаду взимку (у січні-лютому) і на початку березня. Розсаду, яка підросла і зміцніла, потрібно пересаджувати у травні – на початку червня. Місце для гвоздики Шабо в саду вибирають найсвітліше. Добре росте гвоздика Шабо на родючому та водопроникному ґрунті. Рослина ця невибаглива, холодостійка та посухостійка.

При появі квітконосів поруч з кожним кущиком потрібно встановити опірний кілочок і прив’язати до нього квітконіс, що відростає, оскільки стебла цієї гвоздики дуже тендітні – при сильному вітрі вони можуть зламатися. Поширена думка, що ця рослина потребує постійного догляду і щорічного посіву. Це зовсім не так. Спробуйте залишити зимувати кущі гвоздики в саду, і побачите, що, успішно перезимувавши, навесні гвоздика Шабо знову почне рости.

Щоб продовжити цвітіння, восени можна викопати кущики з саду,пересадити їх у горщики і перенести на засклену лоджію чи у теплицю. Гвоздика Шабо чудово підходить для зрізання: при регулярній зміні води і підрізанні стебел її квіти збережуть свою свіжість у букеті близько двох тижнів.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.