Напевно, всім відомі ці невибагливі виткі рослини – кручені паничі. Влітку вони рясно цвітуть червоними, білими, синіми квітами-грамофончиками, обвиваючи веранди, балкони і паркани. У тропічних країнах  є чимало родичів цього виду – фарбітіса пурпурового або іпомеї. Їх понад 300. Серед них особливо популярна у нас рослина, яка походить з Південної Америки, – іпомея блакитна, або фарбітіс червоно-блакитний. Небесна блакить квіток цього надзвичайно гарного виду ставить його поряд з найвитонченішими декоративно квітучими рослинами.

Уявіть собі у себе на присадибній ділянці стіну альтанки або трельяж чи вазу з безліччю небесно-блакитних квітів, а поряд – ніжно-рожеві троянди! Варто потрудитися, щоб виростити в себе таку красу.

Іпомея блакитна – витка трав’яниста багаторічна рослина, яку в нашому кліматі культивують як однорічну, бо в умовах тривалої зими вона вимерзає. Тоненьке стебло з розгалуженими численними пагонами спірально в’ється навколо опори, сягаючи 10 м заввишки. Листя велике, серцеподібне, на довгих черешках. Квіти воронкоподібні, зібрані по 3-4 пучки, небесно-блакитні з білою трубочкою, 8-10 мм в діаметрі. Розкриваються вони рано-вранці і закриваються лише через 13-14 годин. Запилена квітка зав’язує конусоподібний плід – коробочку. Насіння темне, ледь видовжене, опукле. Період цвітіння – з липня по жовтень. Рослина зав’язує багато насіння у вересні, але воно дозріває тільки у жовтні.

Часто ранні приморозки не дають йому дозріти. Це слід пам’ятати, якщо ви хочете щороку розмножувати блакитну іпомею. Схожість насіння не втрачається 2-4 роки.

Для успішного культивування іпомея потребує сонячного місця, захищеного від холодного вітру, пухкого, добре угноєного перепрілим перегноєм ґрунту, рівномірного поливу, своєчасного підв’язування до опори (це слід робити у перші 7-10 днів після висаджування розсади).

Іпомею краще розмножувати насінням, у відкритий ґрунт висіявають не раніше травня – червня. На постійне місце розсаду рослини висаджують тільки після приморозків на відстані 35-40 см одна від одної. Така ж сама відстань повинна бути до опори з дроту, шпагату тощо. Прикрасити іпомеєю блакитною можна стіни будов, веранду, балкони, альтанки, зробити з неї арки, гірлянди, піраміди.