Космея

Космея (космос) або метелики, як ще її називають, колись була фавориткою міських клумб. Її міцні розгалужені кущі з гарним ажурним листям і білими, рожевими, червоними або пурпуровими квітами та невеликим диском жовтих трубочок усередині… Компактний кущ, тривале цвітіння, гарна ажурна зелень роблять цю холодостійку світлолюбну рослину, не вибагливу до ґрунту, бажаною для висівання навколо огорож, на газонах, біля будинків. Її видно здалеку, милує око й комах приваблює, цвіте з липня до глибокої осені, а у спеку, пораючись на городі біля кущів “метелика”, від¬уватимете легеньку прохолоду…

Сучасні сорти космеї мають багато переваг. Зони декоративніші завдяки своїм яскравим квіткам. Крім традиційних високорослих, селекціонери створили низько- та середньорослі сорти з компактним кущем і великими квітками. У світовій селекції є навіть космея шоколадного кольору.

Насіння “метеликів” висівають у відкритий ґрунт у квітні-травні. Сходи проріджують на відстань 30-35 см. Запилюється космея перехресно. Для збереження чистосортності необхідна просторова ізоляція (до 500 м). Насіння достигає швидко. Збирають його через кожні сім-вісім днів. Схожість зберігається три-п’ять років.

Космея не боїться посухи, витримує приморозки, квітує навіть на бідних ґрунтах. Надзвичайно проста у вирощуванні, її насіння дружно сходить після безпосереднього висіву у ґрунт, легко витримує пересаджування, дає рясний самосів. Лише один раз висіявши цю скромну красуню, квіти якої як метелики пурхають на тоненьких міцних гілочках, вподобаєте її собі на багато років.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.