Вічнозелене деревце

Це ялівець – один із видів вічнозелених рослин. Він чудово поєднується з іншими хвойними рослинами, а також із яскравими літніми та багатолітніми квітами. Зелень ялівцю прикрашає сад і взимку. Зрештою, різні види й сорти цієї рослини увесь рік милують очі чудовою різноманітністю форм. Є ялівці, що стеляться, є кущики середніх розмірів, є й дерева заввишки близько 15 метрів. Карликові види можна з успіхом вирощувати і в кадках, і в ящиках на балконі або терасі, бо навіть сильного морозу вони майже не бояться.

Ось, для прикладу, пухнастий невеличкий кущик із сріблясто-синьою колючою хвоєю — ялівець лускатий.  Це карликовий сорт ялівцю, що росте повільно. Спочатку він за формою нагадує кулю, а потім стає більш розлогим, із гілками-променями, скерованими у різні боки. У віці 10 років досягає лише 0,4 м у висоту при діаметрі 0,5 м. Пагони у нього короткі, густі. Невимогливий до ґрунту та вологи. Цей сорт ялівцю можна вирощувати в контейнерах, у кам’янистих садах.

Колоноподібна форма ялівцю звичайного гарно поєднується з вересками. Це досить поширена форма ялівцю, оскільки він поєднує в собі декоративність і невибагливість до умов вирощування. Щоб рослина не втрачала під сніговим покривом своєї пірамідальної форми, а також для запобігання ламанню гілок, на зиму її бажано зв’язувати. Зрештою, усі види ялівцю порівняно невибагливі. Правда, ялівець любить сонячне місце та погано реагує на надмірну вологість. Ця вічнозелена рослина добре переносить стрижку. Його можна підживлювати добривами для хвойних рослин. Посадивши у себе на присадибній ділянці ялівець, наступне новорічне свято зможете зустріти, прикрасивши святковими гірляндами цього хвойного родича ялинки.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.