Архів дописів | ‘Порадник’

Літній «санаторій» для кімнатних рослин

Більшість вічнозелених кімнатних рослин придатна для утримання в кімнатах цілий рік, але є й такі (в основному субтропічні), які можна виставляти, починаючи з травня, на балкон, виносити в сад і взагалі на відкрите повітря. Однак треба мати на увазі, що листки, які виростають за літо на відкритому повітрі, різко відрізняються від листків, що виросли в кімнатних умовах, і за анатомічною будовою, і за фізіологічними властивостями. Листки, що виросли в кімнаті, пристосовані до порівняно слабкого світла, невеликої вологості повітря. Листки ж, що виросли за літо на відкритому повітрі, перебували в умовах, що різко відрізняються від кімнатних як щодо світла, так і інших умов зовнішнього середовища. Ось чому вічнозелені рослини, перенесені з приміщень на відкрите повітря або назад, довго хворіють, пристосовуючись до нових умов середовища. Поливати рослини можна, наливаючи воду в горщики чи на підставки або обприскуючи їх із пульверизатора. І головне, щоб вони виглядали доглянутими, необхідно подбати про повноцінне їх живлення протягом усього періоду перебування в літньому «санаторії».

Коментарів немає


Вересневі турботи
  • У першій декаді місяця висаджуємо нарциси, у другій – крокуси, що цвітуть навесні, у третій декаді – тюльпани, наприкінці місяця – гіацинти. Всі цибулинні рослини найкраще садити на новому місці, де протягом останніх чотирьох-п’яти років вони не росли. Якщо ви не впевнені, на яку глибину висаджувати цибулини квітів, то скористайтеся такою формулою: глибина садіння дорівнює трьом діаметрам цибулини, яку висаджують. На дно посадкової ямки насипають пісок, щоб захистити цибулини від загнивання.
  • Зрізають живці фуксій та пеларгоній.
  • Перевіряють, як прижилися прищеплені у серпні бузок і троянди.
  • Переконайтеся, чи немає шкідників і ознак хвороб на кущах троянд та на інших вразливих до них рослинах. Читати повністю »

Коментарів немає


Серпень у квітнику
  • Ще до середини серпня можна підживлювати квітники мінеральними та органічними добривами. Основний наголос роблять на добрива, багаті на фосфор, кальцій та калій. Вони допоможуть рослинам пережити зиму.
  • Продовжують боротися з бур’янами на клумбах і міксбордерах. Одночасно із прополюванням потрібно ретельно розпушувати ґрунт. Глибина розпушування залежить від характеру розміщення коріння квіткових рослин. Так, ґрунт під рослинами з поверхневим розміщенням коріння (флокси, дільфініум, нив’яник) розпушують на глибину не більш як 3-5 см. Ґрунт під рослинами, в яких тоненькі надземні пагони, що стеляться (барвінок, живучка), вимагають обережного розпушування. Ґрунт, на якому ростуть багатолітники з поверхневим кореневищем, що наростає доверху (астильба, гейхера, герань), потрібно розпушувати особливо обережно – на глибину 3 см і на віддалі не менше 10 см від куща. Щоб бути спокійними за таку рослину, потрібно декілька разів за літо підсипати до кущів плодючу землю, компост чи торф шаром 4-5 см. Читати повністю »

Коментарів немає


Сторінка 1 із 18123456789101112131415161718