Лікуємо королеву квітів

Троянда – королева квітів, яка теж піддається різним захворюванням і потребує значної уваги до себе та догляду. Якщо правильно та вчасно визначити захворювання, то легко з ним і боротися. Отже, спробуємо лікувати…

Борошниста роса. Троянди легко пошкоджуються борошнистою росою, внаслідок чого бутони, пагони й шипи вкриваються білим борошнистим нальотом. Рослини пригноблені, уражені листки скручуються й опадають, бутони часто в’януть, не розцвітаючи. Борошниста роса з’являється на молодих листках і пагонах. Заходи боротьби. Збір і знищення хворих листків, обрізання й спалювання уражених пагонів. Протягом весни й літа раз на 10-12 днів необхідно робити обприскування мильною емульсією з мідним купоросом (на 10 л води 200 г мила й 5 г мідного купоросу). Готують мильну емульсію з мідним купоросом так. В 9 л гарячої води розчиняють 200 г господарського або зеленого мила. В іншій посудині в 1 л води розчиняють 5 г мідного купоросу. Потім розчин мідного купоросу тонким струменем, постійно помішуючи, вливають у розчин мила. Хороші результати в боротьбі з борошнистою росою дає обприскування каптаном, цинебом, морестаном, колоїдною сіркою й обпилення меленою сіркою.

Хлороз з’являється на трояндах головним чином на вапняних ґрунтах. Листя рослини, враженої хлорозом, набуває жовтуватого відтінку або ж на ньому з’являються жовтуваті прожилки. Іноді листки стають коричнюватими (мають вигляд обгорілих). Заходи боротьби. Уражені рослини слід полити (навколо куща) або обприскувати розчином сульфату заліза (14 г сульфату заліза, розчиненого в 4 л води, на один кущ). Перший полив або обприскування роблять за перших ознак хлорозу. Потім його повторюють через місяць. Розчин потрібно готувати тільки в дерев’яній або глиняній посудині, тому що в залізному посуді може відбутися реакція із металом.

Чорна плямистість листків з’являється на початку літа. На верхньому (рідше на нижньому) боці листків з’являються досить великі розпливчасті плями, спочатку буруваті, потім чорні, борошнисті. Пізніше плями зливаються, листя засихає і опадає. Трохи рідше пошкоджуються гілки й пагони, а в поодиноких випадках – бутони й квітки. Заходи боротьби. Збір і знищення хворих листків, обрізання й спалювання хворих пагонів, обприскування рослин однопроцентною бордоською рідиною за перших ознак захворювання. З метою профілактики рекомендується обприскування до набрякання бруньок 5%-ним розчином мідного купоросу.

Іржа – поширене захворювання троянд, що викликає передчасне опадання листків і всихання пагонів. Іноді спостерігається загибель усього рослинного організму Навесні на нижньому боці листків, з’являється багато яскраво-помаранчево-жовтих подушечок – пустул (скупчення спор гриба), тому листки видаються іржавими. Іноді й на стеблах хворих рослин можна виявити округлі або подовжені пустули, наповнені іржаво-бурими спорами. Пізніше подушечки-пустули стають майже чорними. Поширенню хвороби сприяє рясна роса й дощова погода. Заходи боротьби. Збір і спалювання сухих і уражених листків, обрізання й спалювання засохлих і хворих пагонів. Весною, до набубнявіння бруньок, проти стадій гриба, що перезимували, потрібно робити обприскування 5%-ним розчином залізного або мідного купоросу. У період розпускання листків, перед цвітінням і відразу після нього слід обприскувати однопроцентною бордоською рідиною.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.