Серпень у квітнику

 • Ще до середини серпня можна підживлювати квітники мінеральними та органічними добривами. Основний наголос роблять на добрива, багаті на фосфор, кальцій та калій. Вони допоможуть рослинам пережити зиму.
 • Продовжують боротися з бур’янами на клумбах і міксбордерах. Одночасно із прополюванням потрібно ретельно розпушувати ґрунт. Глибина розпушування залежить від характеру розміщення коріння квіткових рослин. Так, ґрунт під рослинами з поверхневим розміщенням коріння (флокси, дільфініум, нив’яник) розпушують на глибину не більш як 3-5 см. Ґрунт під рослинами, в яких тоненькі надземні пагони, що стеляться (барвінок, живучка), вимагають обережного розпушування. Ґрунт, на якому ростуть багатолітники з поверхневим кореневищем, що наростає доверху (астильба, гейхера, герань), потрібно розпушувати особливо обережно – на глибину 3 см і на віддалі не менше 10 см від куща. Щоб бути спокійними за таку рослину, потрібно декілька разів за літо підсипати до кущів плодючу землю, компост чи торф шаром 4-5 см.
 • Підчас засухи квіти підливають, збирають відцвілі квіти та суцвіття, збирають насіння з відцвілих однолітників і дволітників.
 • Обрізають дельфініум, щоб він зацвів другий раз восени.
 • На початку місяця ділять кущики примули, що розрослися. Місце для нових посадок вибирають у напівтіні. При перекопуванні ґрунту вносять перегній і мінеральні добрива. Якщо ґрунт важкий, глинистий, то додають пісок або листяну землю. Викопані примули потрібно поділити на окремі розетки, посадити на підготовлене місце й полити. В разі сухої погоди поливати потрібно до осені.
 • Висаджують цибулини рябчиків. Для великих цибулин глибина висаджування 15-20 см, для дрібних – 10-15 см. Садять дрібноцибулинну мускарі (на 6-8 см), осінні крокуси – на 5-10 см. Перед висаджуванням цибулин потрібно перекопати землю вилами, а якщо місце відведене рослині на декілька років, то слід внести у землю якомога більше органічних добрив – перепрілого компосту чи перегною. Деякі цибулинні полюблять напівсухий ґрунт, але їм корисні й органічні добрива, які зберігають вологу та поживні речовини.
 • Аргирантема, або хризантема кущова, навіть у спеку не переносить перезволоження. І якщо поливати аргирантему кожного дня навіть трішки, то у неї почне загнивати коріння, а потім зів’януть і засохнуть листки. Одночасно, земля не повинна надто пересихати, бо припиниться цвітіння. Так що поливати цю рослину треба помірно й кожного тижня підживляти рідким добривом. Хризантема кущова любить сонячне місце. Зів’ялі квіти зрізати ножницями можна по одному чи всі одразу після того, як рослина відцвіте. Обрізання сприятиме утворенню нових квітконосів.
 • Після цвітіння стебла флоксів обрізати майже до землі, бо він втрачає декоративність. Рослину підживлюють. У той же час бажано обмежити ріст куща, відрубавши лишню частину за периметром, надаючи таким чином посадці форму. Розетки, що залишилися після такої операції, можна посадити на новому місці.
 • Флокси легко розмножуються зрізаними відразу після цвітіння пагонами, їх висаджують у ґрунт у напівтіні, час від часу поливаючи.
 • Цибулеві квіти ніколи не будуть цвісти і, можливо, навіть рости в землі, де постійно застоюється вода, ідеальна земля для них – середньої важкості і пористості. Головне, щоб вона добре пропускала воду.
 • Щоб зробити важкий ґрунт, у підготовлені для садіння квітів ямки насипають для дренажу гальку або щебінь.
 • Якщо земля піщаниста, надто легка, потрібно додати удобрену садову землю чи компост.
 • Цибулин з ознаками захворювання чи механічного пошкодження краще взагалі не садити, бо згниють в землі.

Новини від партнерів:

 1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.