Архів дописів | ‘Рослини-лікарі’

Цілющі ягоди

На садових ділянках достигають ягоди, які мають цілющі властивості. Покваптеся їх зібрати і зберегти.

Смородина

Основна особливість – багатий вміст вітамінів, їхня надзвичайна розмаїтість. Їсти її найкраще свіжою, можна заварювати сушену: 1 ст. ложка ягід на 1 склянку окропу, настоювати 1-2 год., пити по 0,5 склянки 2-3 рази на день. Антисептичні властивості смородини допомагають впоратися з ангіною, якщо полоскати горло її соком, розведеним водою, а сік з медом помічний при сильному кашлі.

Сушена смородина – жарознижувальний, сечогінний і протипроносний засіб (20 ягід на 1 склянку окропу, запарювати на помірному вогні 30 хв., остудити, приймати по 1 ст. ложці тричі на день). Аскорбінова кислота добре зберігається в заморожених ягодах. При зіткненні з металом частина вітамінів втрачається, тому, заготовляючи смородину, користуйтеся емальованим посудом і дерев’яною лопаточкою. У сухих ягодах зберігаються всі цінні властивості. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Бузина – цілюща сила

У ці червневі дні всюди розкішно цвіте бузина. Запашні білі кетяги – чудовий лікувальний засіб, звичайно, якщо ви зберете їх десь подалі від автотрас чи залізничного полотна. Ще здавна травознаї, фітотерапевти використовували цілющу силу бузини у боротьбі з різними недугами. І взагалі, вважалося колись, що кущ бузини не тільки лікує людей, а й відганяє з обійстя різних гризунів, шкідливих комах.  А мед- бальзам з квітів бузини має велику лікувальну силу, позаяк є природним рослинним гормоном. Читати повністю »

Коментарів немає


Тригонела – трава для грибників

Останні роки все частіше засоби масової інформації повідомляють сумну статистику отруєнь грибами у весняний та літньо-осінній періоди. Але це не зупиняє шанувальників “грибного полювання” знову і знову вирушати лісу та придорожних лісосмуг з козубцем, вважаючи себе великими знавцями грибів. Повертаються задоволені успіхом, а через деякий час.. трагедія – отруєння грибами.

А чи хотілось би вам бути на їх місці? Звичайно, відповідь однозначна: “Ні!” Тоді радимо зважити на нашу пропозицію. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Сторінка 1 із 3123