Бузина – цілюща сила

У ці червневі дні всюди розкішно цвіте бузина. Запашні білі кетяги – чудовий лікувальний засіб, звичайно, якщо ви зберете їх десь подалі від автотрас чи залізничного полотна. Ще здавна травознаї, фітотерапевти використовували цілющу силу бузини у боротьбі з різними недугами. І взагалі, вважалося колись, що кущ бузини не тільки лікує людей, а й відганяє з обійстя різних гризунів, шкідливих комах.  А мед- бальзам з квітів бузини має велику лікувальну силу, позаяк є природним рослинним гормоном.

Не тільки від застуди, а й від магнітних бур

Як зазначають лікарі-натуропати та фітотерапевти, квіти бузини незамінні у лікуванні простудних захворювань, бронхітів, запалення і туберкульозу легень. Чай з квітів бузини – хороший заспокійливий засіб для центральної нервової системи. Готують його так: Дрібну квітку залити 3 горнятками окропу, накрити рушником на 2-4 хвилини. Процідити. Пити по півсклянки декілька разів на день і обов’язково на ніч. Якщо при нервових розладах вас турбує ще й гіпертонічна хвороба, то в бузиновий настій додавати сік лимона.

Народні зцілителі використовують відвар квітів бузини при фурункульозі, зубному болю і пародонтозі, запаленні ясен. Допомагає він лікувати гострий і хронічний цистит, пієлонефрит, захворювання дихальних шляхів. Цвіт бузини можна використовуватиразом із цвітом липи. Це, як мовиться,буде подвійний удар по простуді. Крім того, ці рослини відвищують опірність організму і стимулюють потіння. Пити чай бажано гарячим. Дуже добре вживати цей чай в сауні (горнятко чаю випити до початку бані, а потім 1 -2 чашки чаю в першу годину відвідання бані). Бузиновий чай варто пити перед і після магнітних збурень, він допомагає зменшити метеозалежність.бузинаЯк сушити

Заготовляти квіти бузини треба під час цвітіння, до початку осипання суцвіть (червень- липень) Краще зібрати суцвіття в сільськіймісцевості, подалі від автомагістралей, тідприємств.

Сушать суцвіття тонким шаром на горищах піддахами з заліза, черепиці та шиферу з доброю вентиляцією або під навісами.

Бузиновий мед

Літрову банку наповнюють квітами бузи (без квітконіжок) запивають цукровим сиропом. Сироп готусть із однієї  частини води іоднієї частини цукру. Настоюють 1,5-2 доби, а потім кип’ятять 20 хвилин. Гарячий настій простужують через дрібне сито і охолоджують Виходить штучний бузиновий мед з приємним ароматом, приємним смаком. Не полініться приготувати цей бальзам, взимку він вам згодиться для лікування простуди.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.