Антильські дині ростуть в Україні

Безмежний і дивний світ овочевих культур. Навіть подібні до нас “фанати” рідкісних культур не зможуть повністю задовольнити свою допитливість і підвести риску під переліком екзотичних рослин.

Сьогодні вам пропонується знайомство з не менше дивною рослиною, яку ми вирощуємо вже два роки і є сподівання, що вона отримає постійну “прописку” на нашій дачній ділянці, адже, по-перше, її плоди мають незрівнянний смаковий букет ківі та дині з помірною лимонною кислинкою і, по-друге, завдяки дивним плодам, це незрівнянна прикраса грядки чи альтанки, яка здатна здивувати будь-якого меланхолічного гостя. Неперевершеність вигляду збільшується при вирощуванні разом з момордикою. Якщо ж гість завітає до вас не влітку на грядку, а на Різдв’яні чи інші зимові свята, то і в даному випадку ви не втратите можливість здивувати його незрівнянними за смаком (смакота – пальчики оближеш) консервованими 6–8-денними плодами-зеленцями та дійсно екзотичними  на вигляд зрілими плодами, які не втрачають ні товарного вигляду ні смакових якостей до Нового року і навіть до весни.

Не залишать спокійними і малолітніх гостей ваших дітлахів чи онуків, що завітають на Новорічну ялинку, серед прикрас якої будуть дуже доречно виділятись дивовижні помаранчеві їжачки з приємним ароматом, який обов’язково спокусить навіть самих дисциплінованих діток скуштувати їх у цю казкову Новорічну ніч. Тільки заради здивованих “квадратних” дитячих оченят слід вважати раціональним вирощування “кактусового огірка” з майже м’якими шипиками, що надають йому особливої декоративності та дивини.

Але ж переваги рослини на цьому не завершуються, бо наділена вона і багатьма лікувальними та дієтичними властивостями. Як свідчить вчений агроном Кріпак В., споживання плодів сприяє швидкому виведенню з організму людини холестерину, шлаків та радіонуклідів, що є актуальним в наш час. Вони корисні при атеросклерозі, при захворюваннях печінки та нирок, при ожирінні. Сік з плодів – чудовий заспокійливий засіб, який перевершує інші рослини-аналоги. Позитивні результати дає у лікуванні цукрового діабету, сечокам’яної хвороби, недокрів’я, багатьох захворювань серця. Плоди споживають у лікуванні туберкульозу, подагри, бронхіту та запалення суглобів. Він стверджує, що його знайомий 82-річний дідусь, який протягом багатьох років хворів на аритмію (порушення ритму роботи серця), лише за одне літо вилікував цей недуг, здивувавши навіть лікарів. Він заявляє, що його мама перед сном споживає вже не 15-20 крапель корвалолу, а таку саму кількість настойки соку з медом. І, дякуючи Богу, забула про безсоння та болі в серці. Але у кожному окремому випадку слід консультуватись з лікарем, хоча для профілактики і зміцнення здоров’я цей овоч нікому не зашкодить.

У вас уже виникло закономірне питання: “То що ж це за рослина і чи складно її виростити на своїй ділянці?” Антильська диня, ківано, мелано – дійсно райський овоч із великої родини гарбузових, який успішно може вирощуватись на українській землі як однорічна рослина з агротехнікою, аналогічною вирощуванню звичайних огірків. Пагони рослини, що сягають трьох метрів, вільно стеляться по землі. З декоративною ціллю їх можна випускати на огорожу, шпалеру чи на альтанку. Як зелені так і дозрілі помаранчеві екзотичні плоди здатні зупинити і здивувати будь-якого перехожого, тим більше, що на одній рослині може зав’язуватись 50 і більше плодів, які в технічній фазі стиглості мають зелений колір з ажурними темними малюнками, а при досягненні біологічної стиглості шкірка плодів змінює колір на приємний помаранчевий. М’якуш зеленців світло-зелений, а стиглих плодів – темно-зелений з приємним ароматом.

Стигле насіння мелано в 2-3 рази менше від огіркового. Для вирощування рослин мелано насіння не вимагає ніякої попередньої обробки (скарифікації, стратифікації) і може висівати прямо у відкритий грунт 7-10 травня на глибину 1,5-2 см по дві насінини в ямку на відстані між ними до 10 см. Ямки-гнізда слід розміщувати між собою не ближче 1.5 метрів.

Для прискорення появи сходів насіння бажано замочити на 2 доби в теплій воді і тримати в марлевих торбинках до моменту наключування. В даному випадку висівати потрібно обов’язково в вологий грунт і не допускати просихання його до надійного вкорінення сходів.

Місце для вирощування ківано бажано вибирати сонячне або напівтінь. До появи перших квіточок рослини слід поливати, в залежності від погодних умов, один раз в тиждень, а в період плодоношення – через 2-3 дні з обов’язковим мульчуванням грунту в гніздах навколо рослин. При відповідному догляді рослини добре розростаються і дають дорідний врожай. Хочемо попередити, щоб ви не впадали у відчай, якщо на рослині з перших квіточок довго не будуть зав’язуватись плоди. Настане той час, коли ви ненароком під листками відкриєте ціле їжаче гніздо з різним за розміром і кольором приплодом їжачат – збирайте їх і використовуйте.

Не зважаючи на примхи погоди останніх років нам не випало виявити на рослинах мелано ніяких шкідників та захворювань, тому застосовувати “хімію” не доведеться і вирощена продукція буде екологічно чистою.

Свіжевська Тетяна
Україна, м. Кіровоград
Сайт автора: інтернет-магазин фіалок – senpolia-tanya.kr.ua (каталог-продаж-поради)

,


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.