Едельвейс – символ відваги та кохання

едельвейс

Чарівна квітка, оспівана в піснях. Мова про символ високогірних альпійських рослин, а для горян – це символ відваги та кохання. У Франції тирольці називають її “зіркою полонин”, в Італії – “зіркою скель”. Зростає едельвейс на висоті 2500-5000 метрів над рівнем моря, на кам’яних вапняних схилах, у розколинах скель, часто у недоступних місцях. В Україні едельвейс альпійський, або шовкова косиця, росте в Карпатах.

В останні роки в результаті масового винищення ці чарівні квітки на межі зникнення. Тож, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь, люди вчаться культивувати їх. І вони віддячують їм своїм розкішним квітуванням на альпійських гірках у садах любителів-квітникарів.

Висаджувати їх потрібно на добре освітленій сонячній ділянці, але рослини люблять легке притінення від прямих сонячних променів, які завдають їм опіків.

едельвейс

Ґрунт для едельвейса має бути легким, дренованим і містити кальцій. Особливого підживлення ця квітка не потребує. Поливати її треба лише в сильну посуху.

Насіння едельвейса висівають пізно восени або на початку зими. На дно чистого дерев’яного ящика потрібно покласти поліетиленову плівку, яку прорізати у кількох місцях. Ящики заповнити сумішшю з розпушеного ґрунту і дрібнозернистого річкового піску (3:1) з додаванням добре подрібненого гашеного вапна. Все це перемішати і просіяти через сито. Насіння змішати з невеликою кількістю піску і рівномірно розподілити по всій поверхні. Зверху присипати тонким шаром (2-3 мм) землі та утрамбувати дощечкою. Ящик залишити на вулиці під шаром снігу. Якщо зима безсніжна, то ящик потрібно укрити хвоєю. Навесні насіння дружно сходить.

У липні сіянці заввишки 2-4 см з двома-чотирма листками пікірують. Висаджені рослини потрібно добре полити. Під час розвитку розсаджені сіянці утворять бокові пагони і почнуть кущитися. Лише наступного року у червні вони зацвітуть.

Ростуть едельвейси на одному місці п’ять-шість років. Старіючі рослини пересаджують навесні. Ефектно виглядатимуть едельвейси серед каміння, а також на схилах, у низьких змішаних бордюрах на передньому плані.

едельвейс

Шовкова косиця гарно поєднується з дзвониками, очитком, гіпсофілою. Такі змішані насадження зберігатимуть декоративність упродовж всього сезону. Суцвіття і листки едельвейса використовують у сухих букетах. Зрізують цю квітку у суху погоду і обов’язково – до цвітіння внутрішніх квіткових головок, бо інакше вони встратять свою декоративність.

,


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.