Кануфер

У нашому житті є рослини, зустріч з якими залишається в пам’яті назавжди. Для мене таким є кануфер, з дитинства добре пам’ятаю його вигляд, а особливо неповторний бальзамічний аромат, схожий на мелісу. Раніше він ріс майже біля кожної хати, це був своєрідний оберіг, який відганяв злих духів, а своїми пахощами приваблював добрих.


конуфер


Так само, як любисток, м’ята і лепеха, кануфер був найголовнішою рослиною на Зелені свята. Якою ж була моя радість, коли через деякий час я змогла посадити в себе кануфер. Тепер ми нерозлучні друзі. Цією рослиною я поділилася й зі своїми знайомими.

Кануфер (піретрум великий, або маруна велика) – багаторічна трав’яниста рослина, походить з Малої Азії, Південної Європи, там він зустрічається у дикому вигляді. Інші його назви: кануфер, канупер, бальзам садовий, сарацинська м’ята. Висота кануферу – 1-1,2 м, стебла прямостоячі, суцвіття – невеликий жовтий кошик. Листя опушене, світло-зеленого кольору.

Основні корисні речовини кануферу: ефірні масла, вітаміни (в тому числі вітамін С), дубильні та інші речовини. Кануфер може рости на одному місці до шести років. Насіння не утворює, тому розмножую поділом куща. Любить сонячні місця, поливання та розпушування. За літо я декілька разів зрізую третину висоти стебел кануферу в період бутонізації (рослина добре відростає).

Висушую пагони на папері в тіні, розстилаючи тонким шаром (після сушіння зникає гіркота), подрібнюю і зберігаю в скляній посудині темного кольору. Кануфер – дещо забуті прянощі. Листочки у свіжому та сушеному вигляді я використовую для засолювання огірків, кабачків, патисонів, а зелені листки додаю до салатів для підсилення аромату. Можна також додавати до компотів, киселів, варення, лікерів, квасу та пива.

Мені дуже подобається запашний бальзамічний чай з кануферу. У медичній практиці кануфер використовується для лікування шлунку, при запальних процесах кишківника, гепатитах. Особлива цінність цієї рослини в тому, що вона лікує складні хвороби шкіри та деякі види екзем.

, , , , ,


Новини від партнерів:

  1. #1 від Вiра Гудасова в травня 10, 2012 - 13:11

    Пiдскажiть, будь ласка, де його можливо придбати, у Запорiжжi?

  2. #2 від admin в травня 11, 2012 - 07:48

    @Вiра Гудасова
    Спробуйте замовити по пошті, або погляньте тут: http://www.ua.all.biz/g587129/

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.