Пасифлори

Пасифлора – одна з найцікавіших рослин. Велика кількість видів і спеціально створених гібридів, різних розмірів, світлового та температурного режимів, дають змогу використовувати ці красиві та тривалоквітучі ліани (є ще види кущові та напівкущові, рідко – невеличкі деревця) практично скрізь. Усі пасифлори – дводомні рослини. їх квітки мають як у чоловічі (тичинки), так і жіночі (маточки) органи розмноження. Для успішного запліднення необхідно не тільки потрапляння пилку на приймочку маточки, а й повне її проникнення в глиб приймочки, де утвориться потім зав’язь, яка пізніше утворить повноцінний плід. В природі пасифлори дуже часто розмножуються вегетативно. В домашніх умовах пасифлори розмножують і тим, і іншим способами.

Пасифлори досить-таки невибагливі у догляді. Важливо забезпечити їм три фактори: багато розсіяного світла (не люблять прямих сонячних променів), тепло, щедре поливання влітку та помірне взимку (за умови відсутності додаткового освітлення, при якому рослини продовжують рости та закладати бутони).

У період активного росту рослину потрібно підживлювати кожні два-три тижні мінеральним добривом із вмістом азоту не більш як 14%, калійних солей – близько 20%. Під час появи бутонів рослину потрібно підживляти кожні 10 днів. Якщо кількість азоту буде висока, пасифлори взагалі можуть не цвісти. Пасифлора вирізняється хорошим ростом коренів. Тож якщо хочете виростити велику рослину, потрібно придбати великий горщик. Якщо ж місця для рослини небагато, то використовують невеличкий горщик, що буде стримувати ріст коріння.

Рослину потрібно обрізати. Розвиток пасифлори в маленькому горщику (за дотримання всіх умов) не перешкоджатиме квітуванню.

У домашніх умовах основними шкідниками пасифлор є павутинний кліщ, білокрилка. Павутинний кліщ найкраще знищує Фітоверм. Необхідно обробити всю рослину й сусідні рослини тричі з періодичністю п’ять днів. Другий шкідник - білокрилка. Знищити її можна тільки препаратом Ратибор, який знищує і дорослих комах, і личинок, і яйця. Але обережно використовувати цей препарат – він отруйний.

В умовах холодної зимівлі, нестачі світла і високої вологості на стеблах пасифлор, на черешках листків та квітконосах можуть з’являтися цвіль або сажкові гриби. У такому разі треба обробити рослину будь-якими фунгіцидами типу хлорокису міді, фундазолу, перенести її ближче до світла й обмежити поливання.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.