Травень у квітнику

У травні висівають у відкритий ґрунт холодостійкі однолітні квіткові культури, які вирощують безрозсадним способом: айстру, в’юнок, годецію, гіпсофілу, космею, настурцію, ешольцію. Насіння акуратно розкладають чи розкидають у квітнику та засипають шаром землі, висота якого у три-п’ять разів більша, ніж розмір однієї насінини.

Важливо: щоб максимально полегшити процес висівання, потрібно перемішати дрібне насіння з сухим піском. Ґрунт після висівання потрібно полити.

Як тільки прогріється ґрунт, із розсадних культур раніше за всіх висаджують левкой, гвоздику Шабо й духмяний горошок (ці культури переносять заморозки до мінус п’ять градусів), пізніше петунії, айстри.

Висівають майоран, чебрець, базилік і шавлію, декоративний гарбуз у балконні ящики чи у відкритий ґрунт. У цей же час висівають декоративні злаки (ячмінь, зайцехвіст гривастий, фаляріс, бриз).

Початок травня – найкращий час для поділу і пересаджування багатолітників, що цвітуть у другій половині літа (астильб, лілейників, бузульників, дельфініумів, геленіумів, рудбекій, монард, хейхер, хост). Кущі квітів ділять на початку відростання пагонів. Іриси, піони, конвалія пересаджування навесні переносять погано. Під час ділення коріння і кореневище звільняють від старих прогнилих частин, очищають і висаджують у ґрунт. Особливо часто рекомендують відновлювати нівяник, рудбекії, дельфініум, геленіум. А отхосту, гейхеру, лілейник можна не рухати десять-п’ятнадцять років. Бажано, щоб до середини травня садіння та пересаджування було закінчено.

У травні бородаті іриси періодично скроплюють для захисту від грибкових і бактеріальних захворювань і регулярно поливають аж до початку цвітіння, 3 середини місяця полив знадобиться ірисам усіх садових груп. Бородаті іриси, сорти групи спуріата луїзіанські іриси підживлюють удруге. Квітконоси високорослих бородатих ірисів підв’язують до опорних кілочків.

Поміж цибулинними рослинами висаджують розсаду незабудок, лобелії та інших квітів.

Великоквіткові сорти, що цвітуть у другій половині літа, висаджують на сухих сонячних місцях із добрим дренажем. За літо пересаджені рослини відновлять кореневу систему й наступного року рясно цвістимуть. Якщо поділ і пересаджування проведено акуратно і вчасно, то рослини віддячать цвітінням уже цього року, лише пізніше, як звичайно.

На початку травня ящики з укоріненими живцями корейської хризантеми загартовують. Цю теплолюбну рослину висаджують у ґрунт наприкінці травня. До цього часу живці повинні досягти у висоту 8-10 см. Кущики хризантем швидко розростаються, тому їх висаджують за схемою 30×35 см. Після садіння хризантеми щедро поливають уранці та ввечері.

Маргаритки та незабудки можна пересаджувати під час цвітіння, інші однолітники та дволітники найкраще пересаджувати до того, як з’являться квіти.

У травні панує царство тюльпанів і нарцисів, цвіте більшість тінестійких рослин (конвалія, купена, лісовий мак). Закінчують цвісти підсніжники. Багато з них розмножуються самовисіванням або ж насіння висівають у ґрунт відразу після того, як його зберуть (сіянці зацвітуть на другий-третій рік).

Якщо не передбачаються нічні заморозки, наприкінці місяця можна виставити просто неба такі холодостійкі горщикові рослини, як олеандр, мушмула, лавр, їнжир, канадська фінікова пальма. До зміни умов рослини потрібно привчати поступово та на початках не виставляти їх під пряме сонце.

Розсаду балконних рослин, яку виростили у кімнатах, за тиждень до садіння на постійне місце теж починають загартовувати. Для цього її вдень виносять на балкон і залишають на декілька годин. Безпосередньо перед садінням, якщо не передбачаються заморозки, розсаду на ніч залишають на балконі. У балконні ящики висівають насіння айстр, гвоздик, потім – інших, більш теплолюбних рослин.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.