Яка городина найкраща для теплиці?

Багатьом господарям зимової пори вдається отримати свіжу городину. Які ж культури найпридатніші для вирощування у тепличних умовах?

Перш за все це огірки, їх плекають із розсади, котра висаджується у віці 25-30 днів (на початку лютого). Важливо добре угноїти ґрунт.

Пам’ятайте, що згаданим овочам потрібні висока температура та вологість. У період розвитку рослин стовпчик термометра не повинен опускатися нижче +20-24°С. Кілька разів на тиждень обов’язковий полив підігрітою водою.
Незважаючи на те, що у теплиці родючий субстрат, огірки важливо підживлювати. Роблять це коров’яком, розбавленим у 3-4 рази. Не завадить і підгодівля мінеральними добривами.

Щоб ефективніше використати площу, облаштуйте шпалери. До них підв’язують стебла. Таким чином на 1 кв. м вдасться “прописати” шість чи більше рослин.

Вирощують узимку й помідори. На відміну від огірків, цим овочевим необхідне сухе повітря. Вони невимогливі до підживлювання, здатні витримувати перепади температури.

В опалювальні зимові теплиці висаджуйте 40-50-денну розсаду (приблизно 15-20 лютого). Оптимальна температура – +20-25°С удень та +12-14°С уночі. Якщо нижче +10′С, затримуватиметься дозрівання пилку. Тож замість плодів отримаєте лише бадилля.

Аби знизити вологість, теплицю з томатами періодично провітрюють (особливо під час цвітіння). На початку вегетації рослини поливайте рідко, а в період росту плодів – дещо частіше.
Для одержання раннього врожаю дуже важливо видаляти пасинки. У високорослих сортів помідорів вирізують усі бокові гілки (особливо знизу).

Значно рідші гості зимових теплиць – баклажани й перець. Причиною є те, що їхня коренева система розвивається дуже повільно. Ще ж згадані рослини надзвичайно вимогливі до тепла (оптимальна температура вирощування – +30-35″С).

Але якщо ви все ж вирішили взятися за такі овочеві, вибирайте найбільш розвинуту розсаду (віком 70-75 днів). Дають її у пухку та родючу землю. Терміни висаджування й агротехніка такі ж, як томатів. Але зволожувати необхідно дещо частіше, адже від нестачі води можливе скидання бутонів. Після кожного поливу мульчуйте сумішшю торфу з перегноєм (3:1).

Ще менше придатні для закритого ґрунту кабачки й патисони. На відміну від огірків, вони потребують хорошої вентиляції (у вологому та застійному повітрі погано запилюються квітки).
А ось початківцям узимку найкраще вирощувати скоростиглі чи зеленні культури: салат, пекінську капусту, кріп, редиску. Завдяки біопаливу (у поєднанні з мінімальним стаціонарним обігріванням) таку городину матимете вже через місяць після сівби.


Новини від партнерів:

  1. Коментарів немає

Ви повинні увійти щоб залишити коментар.